Сьогодні День Збройних Сил України: у Львові святкуватимуть з військовим оркестром

Новини 06 Грудня, 2019 269

Фото: "Дивись. Інфо"

Сьогодні День Збройних Сил України, окрім того, цього ж дня, 100 років тому, почався Перший Зимовий похід Дієвої Армії УНР.

Дата встановлена згідно з Постановою Верховної Ради від 19 жовтня 1993 року.

Про це пише «Четверта студія» з посиланням на «Укрінформ».

Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла закон «Про Збройні Сили України», «Про оборону України», а 13-го грудня – Концепцію оборони і будівництва Збройних Сил України, які визначили основні принципи та напрями розбудови українського війська.

Як відомо, Україна успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Але ні для кого не секрет, що за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. Впродовж десятиліть відбувалися масові скорочення кадрових військовослужбовців, дехто з військових сам у відчаї кидав службу, не бачачи в армії жодної перспективи. Крім внутрішніх чинників додалися й зовнішні: увесь цей час Україні доводилося долати шалений тиск Москви, яка всіляко противилися створенню в нашій країні дієздатних Збройних сил.

Переломним моментом в історії сучасної української армії стали події 2013-2014 років: Революція Гідності, окупація Криму та частини Донбасу. І попри тотальну руїну в армії, зради, втрати, шалений тиск і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність батьківщини й захистити власний народ від агресора.

Наразі наша армія відновила свою боєздатність, а Україна відмовилася від позаблокового статусу і оголосила про свої наміри вступити в НАТО. На сьогодні, відповідно рейтингу Global Firepower Index-2019, Збройні Сили України за своєю боєздатністю займають 29-те місце серед 136 країн світу.

Як повідомили у Львівській ОДА, 6 грудня, на Львівщині відбудуться заходи з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України:

8:30 год – Ритуал вшанування загиблих випускників Академії на Алеї Слави випускників Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

9:30 год – Покладання квітів та запалення лампадок на могилах борців за незалежність України на полі почесних поховань № 67 Личаківського кладовища. Молитва за Героїв України

9:50 год – Покладання квітів та запалення лампадок до могил загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України на полі почесних поховань  № 76 Личаківського кладовища. Проведення чину екуменічної панахиди

11:00 год – Святкова літургія у Гарнізонному храмі Петра і Павла (вул. Театральна, 11)

12:15 год – Виступ Військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного на площі перед Гарнізонним храмом Петра і Павла.

Відео: “ВВ”

Коментарі

Позначки: ,