Сьогодні 68-ма річниця з дня народження легендарної Квітки Цісик

Новини 04 Квітня, 2021 388

Квітка Цісик

Американській співачці українського походження Квітці Цісик сьогодні би виповнилося 68 років.

Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА, пише “Четверта студія”.

Сім’я Цісиків виїхала зі Львова у 1944 році, вони мешкали спочатку в німецькому Байройті, а з 1949 року – у США. Народилася Квітка у Нью-Йорку в родині українських емігрантів.

Унікальний голос Квітки звучав у оперних та естрадних залах, рекламних роликах, але найширше визнання вона отримала як виконавиця українських народних пісень. У США співачка записала два українських альбоми – «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») записаний 1980 року, другий  – «Two colors» («Два кольори») — 1989 року.

На Замарстинові у Львові знаходиться вулиця, названа іменем співачки. У львівській СЗШ № 54, розташованій на цій вулиці, з 2011 р. діє Музей Квітки Цісик.

Довідково:

З дитинства Квітка навчалася грі на скрипці, гарно співала. В 1974 році закінчила консерваторію в Нью-Йорку. Під час навчання взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К. С. Виконувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців.

1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі «Ти світло мого життя». За виконання однойменної пісні до цього фільму отримала «Оскар».

10 років Квітка Цісик була голосом автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала реклами інших великих корпорацій Америки (McDonald’sAmerican Airlines та Delta Air LinesCoca-ColaPepsi-Cola та інші).

1983 року співачка разом із матір’ю відвідала Україну. Була у Львові, інших містах Західної України. Саме після тієї поїздки в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.

Квітка Цісик двічі була в шлюбі. У другому шлюбі у неї народився син Едвард-Володимир (нині піаніст).

Сім років жінка боролася з раком. 29 березня 1998 року вона померла, не доживши п’яти днів до свого 45-річчя.

Батько Володомир походив із с. Ліски біля Коломиї (Івано-Франкіська обл.), мати Іванна – зі Львова.

Коментарі

Позначки: ,