SoftServe став власником території колишньої виправної колонії №48 (ВІДЕО)

Новини 17 Липня, 2021 545

Обіцяють збудувати креативний кампус

Сьогодні, 16 липня, завершується процес приватизації території колишньої виправної колонії №48. ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс», що входить до групи SoftServe, стало її новим власником. Відтак, SoftServe має намір спорудити на ділянці в 10 гектарів масштабний креативний кампус, що стане великою трансформацією як території, так і цілого району міста, а також матиме великий вплив на розвиток ІТ-індустрії в регіоні.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

На початку червня ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс» стало переможцем онлайн-аукціону з приватизації майна непрацюючої Львівської виправної колонії №48. Аукціон був спільним проєктом Фонду держмайна України та Міністерства юстиції, а купівля території колонії стала першим прикладом приватизації режимного об’єкту в Україні. На сьогодні юридичний процес купівлі та приватизації об’єкту офіційно завершився, і ТзОВ «Девелопмент інжиніринг сервіс» стало його новим власником.

«Ми дуже вдячні всім сторонам цього процесу за організацію прозорого аукціону та оперативну роботу із супроводу усіх офіційних процедур – всього за місяць ми стали власниками цієї ділянки. Ми у SoftServe дуже довго виношували ідею масштабного кампусу і нарешті маємо конкретну територію, де можемо цю ідею реалізувати. Простір, що тут постане, створюватиметься не лише для нашої компанії. Перш за все, це буде об’єкт для міста та львів’ян – креативний кампус з футуристичною архітектурою, громадським простором та освітнім наповненням. Ми дуже хочемо масштабно змінити цей район, запустивши спільний діалог з владою та нашими сусідами, якими є УКУ та ринок «Шувар», аби почати створювати Львів майбутнього вже сьогодні», – зазначив Олег Денис, співзасновник та член Ради директорів SoftServe.

За попередніми планами кампус SoftServe міститиме:

·       сучасні офіси;

·       приміщення корпоративного університету;

·       конференц-зали та виставкові площі;

·       Музей науки та технологій;

·       англомовні школа та дитсадок;

·       житлові об’єкти;

·       громадський простір з зеленою зоною.

«Дуже приємно, що навіть у такому непростому питанні як продаж та приватизація в’язниць Львів є першим, як і зрештою був першим у прозорих аукціонах з приватизації комунального майна. Цей аукціон показує насправді добрий приклад того, як прозоро та чесно продавати майно та наповнювати державний і комунальний бюджет.

Щодо цього об’єкта Львівська міська рада із самого початку говорила, що для нас дуже важлива ця територія. Ми навіть прийняли окреме рішення виконавчого комітету, де йшлося, що тут має превалювати забудова громадського призначення. Дуже приємно насправді, що перемогла компанія SoftServe, а також ті попередні плани, які вони задекларували. Тут має бути і школа, і виставковий центр, і офіси, і громадські простори, і рекреація. Це все дуже добре, і ми сподіваємось, що зреалізований проєкт буде окрасою міста Львова. Без сумніву, це додасть розвитку нашій місцевій економіці», – зазначив заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Розпочати роботу над проєктом планують вже наступного року. За попередніми оцінками, його реалізація триватиме 5-6 років. Обсяг інвестицій у проєкт перевищить 100 млн доларів.

«Для нас дійсно дуже приємно те, що ми будемо бачити тут комплексну забудову. Це унікальний випадок, адже насправді клаптикова приватизація 90-х років багатьох крупних територій та підприємств по цілій Україні призвела до того, що провести цілісне правильне містобудування у сьогоднішніх умовах дуже складно. Це приклад, коли територія більше 10 га зможе бути трансформована у щось, що буде зручним, правильним з точки зору озеленення, екології, вуличної мережі, транспортних моментів та різного функційного навантаження. Це велика удача для міста, адже цей проєкт стане якірним. Це удача для району Боднарівки-Сихова – особливо, з точки зору розвитку важливого вузла, що близький до виїзду з міста та, у той же час, знаходиться за 10 хвилин їзди до центру міста.

Ми мали спілкування з керівництвом компанії та власниками про те, що варто далі йти за процедурою, яка себе зарекомендувала у країнах Європи, – застосовувати процедуру архітектурного конкурсу. Попередньо ми також це декларували у рішеннях виконкому. Для нас це надзвичайно важливо, адже такого за масштабом конкурсу в Україні ще не було. Це має бути архітектурний містобудівний конкурс, який дасть можливість визначити найкраще проєктування цієї території. Безумовно, до цього потрібно зробити багато аналітики не лише на рівні ділянки, а й на рівні цілого району. Дуже приємно, що власники компанії мислять категоріями не суто меж цієї території, а й роллю у майбутнього цієї ділянки в місті загалом», – акцентував головний архітектор міста Антон Коломєйцев.

Коментарі

Позначки: , ,