Шмигаля просять дати можливість громадам брати участь у відборі проектів на реставрацію

Новини 22 Березня, 2021 51

Шмигаля просять дати можливість громадам брати участь у відборі проектів на реставрацію

Депутатський корпус проголосував за звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до Порядку відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1214.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОР.

«Викликають застереження умови участі в програмі «Велике будівництво». Постановою передбачено, що до участі у відборі допускаються проєкти, які включають роботи з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини лише державної форми власності. На наше переконання, така умова позбавляє шансу на належне збереження та розвиток виняткові та важливі для українського народу, зокрема для карпатського регіону, пам’ятки.  Йдеться про об’єкти, які свого часу були врятовані громадами від знищення та забуття», – йдеться у зверненні.

Депутати просять внести відповідні зміни до постанови з метою забезпечення рівних умов доступу державних та комунальних об’єктів культурної спадщини незалежно від їх типів та видів до ресурсів, від яких залежить їх подальше зберігання та  розвиток.

Коментарі

Позначки: , ,