Що Шмигаль надумав зробити з Україною

Новини 16 Червня, 2020 353

Шмигаль зустрівся онлайн із прем’єрами країн Європи. Фото: прес-служба Кабміну.

Нова програма уряду окреслює задачі діяльності Кабміну Дениса Шмигаля на наступні п’ять років. У документі чимало загальних фраз, а от цифр для аналізу явно бракує.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Депо.

За наданими показниками, можна прогнозувати падіння економіку у нинішньому році. Зокрема, ВВП може зменшитися на 4-8%, експорт – знизитися на 10%, імпорт – на 14,5%. Дефіцит бюджету – збільшитися до 8% ВВП, а рівень безробіття – до 9,5%.

Кабмін прагне оновити Угоду про асоціацію з ЄС, однак конкретики щодо цього у програмі немає. Один з розділів документу присвячений розвитку IT-бізнесу. Але шлях окреслюється абстракто – через “залучення інвестиційного капіталу”, “створення доступних інструментів залучення інвестицій та впровадження спеціального правового режиму діяльності”.

Схоже на те, що урядовці навмисне зробили цілі максимально розмитими, аби їх не могли звинуватити у невиконанні плану. З конкретики у документі окреслені наміри щодо розробки та реалізації держполітики стосовно віртуальних активів та приєднання України до Єдиного цифрового ринку ЄС.

Втім, експерт Роман Химич попереджає, що європейським ринкам телекомунікаційних послуг властиве інтенсивне регулювання, у першу чергу, технічне.  За його словами,  на цьому вже погорів український агропром, коли усвідомив, що аби адекватно вийти на ринок, потрібно відповідати чималій кількості стандартів.

Як стверджує Химич, деякі пункти програми Кабміну схожі на лозунги. Зокрема, хоча означається мета – отримати такий самий мобільний зв’язок, як у Європі, нічого не пишеться про ціну, яку доведеться заплатити.

І хоча уряд прагне півищити внесок IT галузі у ВВП аж на 7%, такі амбіції видаються нереалістичними.

Повний текст матеріалу читайте у “Діловій столиці”

Коментарі

Позначки: ,