Шахтарі Львівщини вимагають повернути зароблені гроші

Новини 14 Червня, 2024 109

Вимога профспілок

Територіальна організація профспілки працівників вугільної промисловості та регіональне обʼєднання Незалежної профспілки гірників України м. Червонограда надіслали лист голові Верховної Ради України Руслану СТЕФАНЧУКУ, голові РНБО України Олександру ЛИТВИНЕНКУ, прем’єр міністру України Денису ШМИГАЛЮ, віце-прем’єру-міністру економіки України Юлії СВИРИДЕНКО, міністру енергетики України Герману ГАЛУЩЕНКО, уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Дмитру ЛУБІНЦЮ з вимогою повернути зароблені шахтарями ДП “Львіввугілля” кошти.

Про це повідомив Офіс шахтаря, пише Четверта студія.

Профспілки зазначають, що в умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, в цей складний для нашої Країни час, коли ворог постійно обстрілює об’єкти енергетики та знищує вугільні підприємства на Сході України, ДП «Львіввугілля» стабільно працювало для забезпечення об’єктів теплової генерації вугіллям.

Що реалізація енергетичного вугілля ДП «Львіввугілля» здійснювалась на Трипільську ТЕС ПАТ «Центренерго» через ДП «Укрвугілля». Що через заборгованість ДП «Укрвугілля» перед ДП «Львіввугілля» за відвантажене вугілля з лютого по квітень 2024 становить 426 млн.грн., що в свою чергу спричинило утворення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам 470 млн. грн. за лютий травень 2024.

Така ситуація спричиняє серйозну напруженість в трудових колективах. Невиплачена зарплата не лише поглиблює фінансові труднощі в шахтарських сім’ях. але й негативно впливає на моральний дух працівників і посилює соціальну напругу, а також позбавляє можливості допомагати понад 800 працівникам Підприємства, які знаходяться в Збройних Силах України всім необхідним (амуніцією, дронами. автомобіляти і т.д.).

Державне підприємство «Львіввугілля» має стратегічне значення для економіки і безпеки держави (наказ Міненерго від 07.09.2022 №1-ДСК і від 16.12.2022 №4-ДСК), а також є критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, відповідно до наказів Міністерства енергетики України (від 22.01.2024 №28, від 09.03.2023 №82).

Профспілки шахтарів Львівщини неодноразово звертались до представників всіх рівнів влади Прем’єр-Міністра України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, уповноваженого з прав людини, Міненерго. Мінсоцполітики, начальників Львівської ОВА та Червоноградської РВА. з проханнями про сприяння виділення коштів з резервного фонду державного бюджету України на виплату заробітних плат працівникам ДП «Львіввугілля» та 450 млн.грн. для часткового погашення заборгованості перед ДП «Львіввугілля» за відвантажену на ДП «Укрвугілля» вугільну продукцію: про необхідність підтримати і проголосувати за законопроект 6530 Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення; дозвіл на продаж вугілля згідно ринкових цін.

Однак, станом на сьогоднішній день ДП «Укрвугілля» так і не розрахувалось за отримане вугілля.

На підставі вищевикладеного, беручи до уваги ситуацію, що склалась, просять допомогти, в межах повноважень, у вирішенні питання щодо якнайшвидшого погашення заборгованості (426 млн.грн.) ДП «Укрвугілля» перед ДП «Львіввугілля» за відвантажену продукцію, щоб не допустити повну зупинку роботи шахт Підприємства і залишення без засобів до існування близько 6000 шахтарських родин.

3 ціллю недопущення стихійних акцій протесту вимагають до 25.06.2024 року прийняти міри по поверненню зароблених коштів та на виплату заборгованої заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля».

Коментарі

Позначки: ,