Сесійну залу Закарпатської облради “замінували” перед засіданням, на якому мали обирати нового голову

Новини 06 Листопада, 2021 90

Депутати вирішили провести позачергове засідання, на якому вдруге відправлятимуть Олексія Петрова у відставку.

Депутати Закарпатської обласної ради, які зібралися на сесійне засідання 6 листопада, проводять його в атріумі обласної ради. Перед початком засідання невідомий зателефонував до поліції та повідомив про замінування сесійної зали.

Про це повідомляє Mukachevo.net, передає Четверта студія.

На “коридорному” засіданні зареєструвалися 38 депутатів із 64, тож засідання було повноважне. Однак згодом присутні депутати вирішили все ж провести позачергове засідання 9 листопада, а це засідання вважати просто зібранням депутатів. Про це оголосили на брифінгу, який провели на вулиці під стінами ради.

“Дійшли згоди на вівторок скликати позачергову сесію, аби зайти у правове поле, щоб ні у кого не було сумніву, що ті рішення, які будуть прийняти, будуть легітимні, – прокоментував ситуацію голова обласної ради VII скликання Михайло Рівіс. – Апарат обласної ради вважає, що те, що відбулось 28 числа, не легітимне, оскільки це було не сесійне засідання, а зібрання депутатів. Тому ми, аби не було колізій і не затягувати це у судах, робимо крок назад. Будемо здійснювати відкликання голови обласної ради, аби це повністю відповідало закону про місцеве самоврядування та регламенту обласної ради”.

28 жовтня Олексій Петров видав розпорядження про перенесення сесії на наступний день буквально за 10 хвилин до засідання, коли депутати вже на місці. Відтак депутати визнали це розпорядження таким, що порушує регламент, і провели засідання. На засіданні проголосували за дострокове припинення повноважень Олексій Петрова на посаді голови ради. Наступного дня, 29 жовтня, це рішення з’являється на сайті ради. Тоді ж працівник апарату звертається до поліції з заявою про незаконне втручання до комп’ютерних мереж ради, через що стався витік інформації на сайт. 30 жовтня через цю заяву поліція опечатала кабінети обласної ради.

4 листопада обласна рада мала зібратися на чергову сесію. Однак, як повідомив депутат від фракції “Рідне Закарпаття” Володимир Чубірко, перед початком роботи ІІ пленарного засідання ІV сесії знову “несподівано” всіх присутніх ознайомили з розпорядженням виконувача обов’язків голови Василя Іванча про перенесення засідання на суботу, 6 листопада.

“У залі були зареєстровані 36 депутатів з усіх фракцій, окрім “Слуги народу”, КМКС і “За майбутнє”. Ми порадилися й одностайно прийняли рішення зробити паузу в засіданні й повернутися до нього в суботу. Вважаю, це правильно. Рішення щодо обрання нового голови ради, яке зніме політичну напругу в області, потрібно приймати в повному депутатському складі. Це наша зона відповідальності перед закарпатцями, які нас обирали”, – написав Володимир Чубірко.

А вже 5 листопада він оприлюднив копію розпорядження Олексія Петрова, яким скасовується рішення сесії 4 листопада про перенесення засідання на 6 листопада і визначає дату засідання аж на 25 листопада. Однак депутати вирішили не зважати на розпорядження звільненого голови. Хоча Олексій Петров досі вважає себе легітимним.

Тим часом перипетії з переобранням голови Зарпатської ради можуть свідчити про те, що підтримка “Слуги народу” на Закарпатті суттєво зменшилася.

Коментарі

Позначки: , ,