Садовий продовжить займатись улюбленою справою прямо на площі Ринок

Новини 12 Лютого, 2024 108

У центрі Львова із вулиці Сербської демонтують сіру мозаїку і постелять її на площу Ринок

Цього тижня на пл. Ринок відновлять роботи з облаштування «доріжок доступності». Роботи проводитимуть із правого боку від центрального входу в Ратушу. Для цього з вул. Сербської демонтують приблизно 40 м2 сірої мозаїки і постелять її на пл. Ринок.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

«Оскільки нам може не вистачити сірої мозаїки, то, щоб замостити доріжку на пл. Ринок, з вул. Сербської ми плануємо демонтувати приблизно 40 м2 сірої мозаїки, а вул. Сербську натомість замостимо червоною бруківкою, яка є у нас на складах», – пояснили у Галицькій районній адміністрації.

Загалом роботи з доступності на площі Ринок у місті розпочали у жовтні минулого року з перехрестя з вул. Сербською. Там вже зробили плавний перехід на пл. Ринок. Також облаштували прохід зі сторони вул. Галицької. Далі роботи тривали на двох ділянках на пл. Ринок з правого боку від головного входу в Ратушу, та через несприятливі погодні умови – настання холодів, роботи призупинили.

Нагадаємо, на облаштування «доріжок доступності» на пл. Ринок залучають цільові кошти українських та міжнародних партнерів. Тобто вони передбачені виключно на програму забезпечення інклюзивності, і кошти з місцевого чи державного бюджетів на це не витрачаються.

Переформатування площі Ринок для потреб маломобільних – це лише частина великого комплексу робіт з доступності, які проводять у місті. Йдеться про забезпечення інклюзивності різних закладів: комерційних, міських комунальних і державних. Важливо, що інклюзивність має бути не лише ззовні, а й всередині закладів, в тому числі, щоби люди на кріслах колісних могли скористатися, наприклад, доступним санвузлом у ресторані.

За даними управління соцзахисту Львівської міської ради, 5,6% жителів Львівської громади, тобто 47 500, офіційно є особами з інвалідністю. Окрім цього, у місті лікується  багато військових, які потребують безбар’єрного середовища і які не входять в цю офіційну статистику. Через війну, розпочату росією, кількість людей, для яких важливо мати доступне середовище, щодня збільшується.

Коментарі

Позначки: , ,