Російська ворога пропаганда впливає на галичан

Новини 27 Травня, 2022 147

Микола Княжицький/espreso.tv

у львівському магазині продавчиня довго пояснювала, як кляті британці хочуть вивезти усе зерно собі, щоб у нас був голод

Моїй дружині у львівському магазині продавчиня довго пояснювала, як кляті британці хочуть вивезти усе зерно собі, щоб у нас був голод.

Спроби якось заперечити цей абсурд зустрічали здивування і нерозуміння.

Дружина переконувала продавчиню, що все навпаки. У нас багато зерна . Якщо його не вивезти до покупців, то держава не отримає кошти. Голод якраз розпочнеться у них десь в Африці і інших бідних регіонах. Біженці звідти дестабілізують Європу і це пошкодить нашій підтримці.

Російська пропаганда уже впливає навіть на галичан.

Чому так відбувається?

На початку останньої фази війни українська влада , яка у цю війну не вірила, спочатку злякалася. Міжнародна підтримка і рішуча готовність українців до бою надали впевненості. Влада хибно вирішила , що ми швидко переможемо.

У червні готувалися оголосити нові вибори. Саме з цією метою і вимкнули з наземного цифрового мовлення канали , які колись належали Петру Порошенку П’ятий і Прямий і телеканал Еспресо. Великі олігархічні канали теж обмежили мовленням у 5 годин кожного під контролем офісу президента і профільного міністерства. Усе це розбавили державним провладним пропагандистським телеканалом Рада і майже знищеним незалежним Суспільним. Іномовлення взагалі перетворили на якісь шматки російською мовою неясно на кого розраховані.

Ситуація ускладнилася. Я б дуже хотів, щоб все було так, як обіцяв речник влади Арестович . Він і інші носії переможних реляцій виконали на початку війни важливу функцію для мобілізації і суспільства і влади.

Але у довгій війні на фронті і у довгій інформаційній війні потрібні і інші інструменти.

Що означає слово «мобілізація»? Це не лише призов. Як пише Вікіпедія : «У політичному лексиконі залучення і приведення в готовність сил, засобів, ресурсів, внутрішніх резервів для вирішення певного важливого завдання, здійснення масової кампанії.»

Тобто усіх сил , засобів і ресурсів. Владі потрібно зараз об‘єднати усіх фахівців для включення їх у покращення ситуації на фронті , для об‘єднання суспільства , для протидії ворожій пропаганді як в Україні, так і за кордоном.

У політичному середовищі потрібно не примітивно грати у конфронтацію з патріотичним сектором суспільства через використання негідника Медведчука, а навпаки знаходити спільну мову і об‘єднуватися з усіма, для кого дорога держава.

Продавщиня у Львові повинна бути переконана, що британці союзники, а не вороги України, продавець у Мюнхені має знати , що копійка зароблена в Росії і їм принесе смерті, а продавець у Франції, що за русскім балєтом приходить російський ґвалтівник на російському танку.

Інформаційну війну, яку ми спочатку почали вигравати завдяки західній підтримці і помилкам російських нацистів можемо і програти. Те саме з війною дипломатичною. Війна на фронті теж не буде легкою.

Російський агресор вчиться на власних помилках, атакує на усіх фронтах. Лише справжня мобілізація суспільства , вміння не маніпулювати людьми, а чесно з ними розмовляти , об‘єднана боротьба українців зупинять армію путінських нацистів.

Коментарі

Позначки: