Рік потрібен для того, щоб відмовитися від російського вугілля, – нардеп від 124 округу

Новини 24 Вересня, 2019 61

Фото: "Голос Сокальщини"

23 вересня  Червоноградська міська та Сокальська районна ради зібралися на позачергову сесію.

Як повідомляє «Голос Сокальщини», причиною позачергових сесій була ситуація, яка склалася з російськими вагонами, в яких за неофіційною інформацією було російське вугілля яке мали доставити на місцеву збагачувальну фабрику. Активісти вже понад три тижні блокували вагони і 21 вересня поліція вирішила силою розігнати мітингувальників.

На позачергових сесіях Червоноградської міської та Сокальської районної ради прийнято рішення :

  1. За перевищення службових повноважень притянути до відповідальності працівників «ТОР» ГУ НП у Львівській області та «КОРД» ГУ НП у Київській області. Звільнити начальника Національної поліції у Львівській області Василя Віконського. Та засудити протидії щодо громадян України, а саме мешканців Соснівки, учасників АТО/ООС, які відстоюють енергетичну безпеку України в цілому та виступають за забезпечення стабільного функціонування шахт України.
  2. Припинити будь-які провадження щодо затриманих осіб та не переслідувати їх майбутньому. Забезпечити безпеку та охорону учасникам АТО/ООС та мешканців міста Соснівка Львівської області.
  3. Невідкладно прийняти на законодавчому рівні рішення щодо заборони торгівлі російським вугіллям.
  4. Незалежною компанією, за участю громадськості провести аудит ПАТ «Львівська вугільна компанія». За наслідками аудиту розпочати процес націоналізації ПАТ «Львівської вугільної компанії».
  5. До закінчення розслідування накласти арешт на вагони з вугіллям які містять російську абревіатуру та розміщенні на залізничній станції «Соснівка».

В свою чергу Юрій Камельчук – народний депутат від 124 округу 21 вересня прибув на місце події. Він виступив перед депутатами Червоноградської міської ради та повідомив про те, що потрібно рік для того, щоб відмовитися від російського вугілля. Ці слова він передав від голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса.

Зустріч голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг з протестувальниками відбулась 22 вересня.

“Європейське вугілля суттєво дорожче – з Росії сюди доправляють вугілля за 1800 грн/т, в свою чергу польське – 2200 грн. На даний момент можливість відмовитися від російського вугілля існує, але для цього потрібно рік часу», – сказав Юрій Камельчук.

Зустріч стосовно російських вагонів з вугіллям та напрацювання подальших дій

Опубліковано Червоноградська міська рада Неділя, 22 вересня 2019 р.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,