Рейтинг Зеленського падатиме ще більше, бо жодних своїх обіцянок він не виконає, – Княжицький

Новини 02 Грудня, 2019 169
Микола Княжицький

Микола Княжицький

Чим обумовлене стрімке падіння рейтингів президента Зеленського та чи підтримують 73% нинішній курс влади на зближення з РФ, закупку російського газу та “договорняки” з Володимиром Путіним про “мир” на Донбасі – про це йдеться у блозі народного депутата з фракції “Європейська Солідарність” Миколи Княжицького, пише Четверта студія.

Як зазначається у повідомленні, напередодні Нормандського саміту, під час дискусій про купівлю російського газу, про багато інших наших проблем сучасна влада каже, що вони нібито виконують волю 73 відсотків. Ці 73 відсотки стали магічною цифрою, якою прикриваються всі, хто хоче так чи інакше повернути олігархічне безвладдя, яке ми так до кінця і не подолали, змінити геостратегічний напрямок розвитку України, відмовитися від НАТО, знову потрапити у сферу російського впливу. Чому все це робиться? Знову посилаються на ці 73 відсотки.

“Ну, по-перше, ніяких 73 відсотків сьогодні вже нема. Тому що рейтинг Володимира Зеленського впав. Як показують дослідження Київського міжнародного інституту соціології, цей рейтинг зараз становить 52 відсотки. А чи були вони, ці 73 відсотки, які нібито голосували за повернення до Росії, за купівлю російського газу, за здачу інтересів України, за популістичні гасла… Чи були ці люди? Насправді – ні. Бо якщо ми подивимось на результати голосування в першому турі, то за Володимира Зеленського на виборах 2019 року проголосували лише 30 відсотків, а за Петра Порошенка на виборах 2014 року – 54 відсотки виборців, набагато більше”, – пише Княжицький.

“Ці 73 відсотки виборців – це такий собі ситуативний союз виборців різних кандидатів, що не балотувались у другому турі, які внаслідок гібридної війни готові були голосувати за кого завгодно, аби не за Порошенка. Тому що, нагадаю, Порошенко був на той час головним ворогом Росії, і всі інструменти російських спецслужб були направлені на те, щоб Порошенко не виграв ці вибори. Об’єдналися та олігархи. Тому що, підписавши Угоду про асоціацію, ми змушені були обмежувати їхнє всевладдя. Отже, вони теж, через свої медіа-канали, підтримали Зеленського”, – відзначає народний депутат від “Європейської Солідарності”.

Люди, які голосували за Зеленського, безумовно, дуже часто хотіли змін. І часом ці їхні бажання були абсолютно виправданими. Тому що, попри той шалений стрибок уперед, який ми здійснили після Революції Гідності за минулі п’ять років, ми все ж таки не змінили всього того, що очікували люди. А люди хотіли рухатися до Європи швидше. Люди хотіли будувати демократію швидше. Люди швидше хотіли чесності. І повірили. Повірили Зеленському. За нього проголосували, очікуючи тієї швидкості змін, яку він обіцяв. Але нічого такого не відбувається. Закони, які приймає зараз більшість, лише обмежують демократію, вирішують лобістські бажання тих чи інших груп. У парламент під прапором Зеленського прийшли люди, які чинили злочини, фальшували дипломи… Нічим не відрізняються від минулих, навіть набагато гірші, як виявляється.

“Рейтинг падає. Падає катастрофічно. Про що це говорить? Це говорить про те, що спиратися ми повинні на базові бажання українців. Бажання рухатися в Європу і НАТО. Бажання перемогти у війні. Бажання не зраджувати національні інтереси. Бажання будувати чесну і справедливу Україну без олігархів. Усі ці бажання нікуди не зникли. І ніякі 73 відсотки, які нібито саме через це віддали голоси за Володимира Зеленського, не можуть бути аргументом для того, щоб робити протилежне – відвертати Україну від Європи, знову купувати корупційний російський газ, зраджувати національні інтереси. Ніхто цього не підтримує”, – пише Княжицький.

Коментарі

Позначки: , , , ,