Проект “ПісніВійни” представляє пісню “Ангели війни” – пам’яті воїна, автора Олександра Рожка

Новини 04 Грудня, 2023 122

До дня волонтера

“Пісню “Ангели війни” я присвячую усім волонтерам – людям, без яких Перемога України була б неможливою”, – так говорив український воїн, ветеран чотирьох воєн, учасник соціально-мистецького проекту #ПісніВійни, автор та виконавець уже легендарних сучасних фронтових пісень “Не сумуй” і “Майданівцям” Олександр Рожко (1963 – 2023).

Про це повідомила журналіст Галина Гузьо, пише Четверта студія.

Серце українського захисника перестало битися після важкої хвороби наприкінці березня 2023 року. За життя він не встиг випустити свою нову пісню “Ангели війни”. До Дня волонтера-2023 проект #ПісніВійни представляє цю записану, але не видану раніше композицію Олександра Рожка.
“Ви – ангели війни, ви – просто волонтери, / Нескорених сердець гаряча кров. / За тисячі життів, які ви врятували, – / Низький уклін вам, шана і любов”, – чуємо у пісні “Ангели війни”.

У відеоряді до прем’єри використано ексклюзивні кадри, надані Медичним батальйоном Української Добровольчої Армії «Госпітальєри», який працює на фронті з 2014 року, а також Американською благодійною організацією Help Heroes Of Ukraine, яку заснували українці у Чикаго (США). Зрештою, у пісні Олександра Рожка та у відео “Ангели війни” себе впізнає кожен волонтер: від героїчних “Госпітальєрів” – до жінок, які плетуть сітки та ліплять вареники для наших захисників та захисниць.

Послухати та подивитися “Ангели війни” можна тут:

Cоціально-мистецький проект #ПісніВійни – волонтерська ініціатива. Проект тривав у Львові у 2016-17 роках. Це масштабна громадська ініціатива, завданням якої був пошук та запис на професійній студії звукозапису пісень, створених українськими воїнами, які воювали на сході України від 2014-го. 14 жовтня 2017 р., до Дня Захисників та Захисниць України, світ побачив альбом сучасної фронтової пісні #ПісніВійни. Компакт-диск об’єднав 15 композицій, написаних воїнами АТО під впливом пережитого на війні росії проти України.

Бійці-учасники проекту: Олександр Рожко, Зиновій Медюх, Богдан Ковальчин, Тарас Гривул, Максим Перев’язко, Андрій Шевчук, Петро Комендат, Сергій Тітаренко, Станіслав Паплінський, Ірина Красота, Ігор Шолтис, Олекса Бик, Роман Семисал, Дар’я Зубенко. Аби надати пісням, які створили бійці, а також важливим темам, які у них порушені, максимального суспільного резонансу під час запису композицій для компакт-диску #ПісніВійни були створені унікальні дуети – воїнів-виконавців з відомими українськими артистами.

У проекті взяли участь вокальна формація «Піккардійська Терція», співак та композитор Павло Табаков, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, Фома із групи «Мандри», Арсен Мірзоян, співачки Ірина Доля, Оксана Муха та Аничка Чеберенчик, а також фронтмен гурту Kozak System Іван Леньо, Віктор Винник із групи «Мері», співак Тарас Гаврик, сестри Тельнюк, лідер гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, співачка Анастасія Приходько, лідер гурту Ot Vinta Юрій Журавель, бард-волонтер Христина Панасюк.

Коментарі

Позначки: ,