Працівникам Львівського протезного заводу вісім місяців не виплачують зарплати (ФОТО, ВІДЕО)

Новини 07 Квітня, 2021 779
Працівникам Львівського протезного заводу 8 місяців не платять зарплати. Фото: Суспільне

Працівникам Львівського протезного заводу 8 місяців не платять зарплати. Фото: Суспільне

Працівникам Львівського протезного заводу вже 8 місяців не виплачують зарплатні. За цей час звільнилось більше ніж 400 працівників. Зарплатні людям не виплачують через борги заводу. За словами начальниці відділу збуту Ольги Джиговської, загальна сума боргу 45 мільйонів гривень.

Про це повідомляє “Суспільне” пише “Четверта студія”.

На Львівському заводі виготовляють протези, візки та велосипеди для людей з інвалідністю. Борг заводу виник у 2017 році, тоді закупили комплектуючі частини, однак продати продукцію не вдалося, пояснюють на заводі.

“Ситуація на підприємстві зараз є вкрай критичною, в нас є дуже велика заборгованість стосовно заробітної плати, комунальних послуг і перед кредиторами. Це сума близько 45 млн, загальний борг підприємства перед державою, перед працівниками, перед постачальниками”, — каже начальниця відділу збуту Ольга Джиговська.

За останні 8 місяців з підприємства звільнилось більше 400 працівників. Модельєр протезного заводу Володимир Гарасим розповідає, йому підприємство заборгувало майже 60 тисяч гривень.

“За шо живемо? Ну та позику беру, так живу, а де взяти грошей? Трохи жінка там працює, діти допомагають. Де грошей набрати? Позику брали, бо зима. Треба було оплачувати комунальні послуги”, — говорить Володимир Гарасим.

Тим часом до Львова приїжджають люди з інших областей. Валерій Марчук каже, приїхав до Львова з Луцька за протезом. У його рідному місті таких протезів не виробляють.

“Шкіряних протезів у Луцьку взагалі не роблять, то тільки у Львові. Передзвонили, сказали у Львові є шкіряні і купальні протези”, — каже Валерій Марчук.

Зараз на протезному заводі залишились працювати близько 150-ти працівників. Завод належить Міністерству соціальної політики. Кореспонденти Суспільного надіслали запит на адресу міністерства, аби з’ясувати, коли працівникам виплатять борг. Поки відповіді не отримали.

Коментарі

Позначки: ,