Повітря настільки очистилося, що в Україну вперше прилетіли рожеві фламінго (ФОТО, ВІДЕО)

Новини 06 Травня, 2020 734

Фото: ФБ/Олег Вишняков

На Тилігульському лимані, що знаходиться в Миколаївській та Одеській областях, з’явилися рожеві фламінго.

Як пише «Четверта студія», про це на своїй офіційні сторінці у Facebook повідомляє Регіональний ландшафтний парк “Тилігульський”.

“Першу інформацію про фламінго на лимані ми отримали від нашого колеги Павла Панченка.  Наукові співробітники парку відразу виїхали на акваторію лиману, щоб побачити, поспостерігати за фламінго і сфотографувати їх. Птахів нарахували 5 особин.

 

Як пише «Українська правда.Життя», рожевий фламінго – єдиний вид фламінго, що мешкає на території колишнього Радянського Союзу, в казахстанських озерах Тенгіз, Челкартенгіз і Ащітастисор”, – йдеться у повідомлені. Як пояснює орнітолог Наталія Атамась, вони зустрічаються в Україні на прольоті, й зараз у птахів саме весняна міграція.

“Це буває, хоч і досить рідко. Декілька років назад фламінго загніздилися – перший раз в Україні – оце вже була справжня сенсація”, – каже вона.  Наталія Атамась пояснює, що цим птахам потрібні величезні, дуже солоні та мілкі водойми.  “Зараз лимани пересихають, і ці умови якраз такі, які їм і підходять.

Фламінго гніздуються групами та роблять гнізда з мулу та грязі.

Через потепління починають з’являтися як раз такі біотопи, як їм потрібно, тому ми сподіваємось, що частіше будемо їх бачити на міграції та годівлі, а там може й будуть гніздувати у нас на регулярній основі”, – каже орнітолог.

Вона додає, що якщо факт гніздування все ж таки станеться, вкрай важливо не налякати птахів бажанням побачити їх, адже до мулу досить легко дістатися, а ці птахи – вкрай рідкісні для наших територій.

«Повітря настільки очистилося,  що в Україну вперше прилетіли рожеві фламінго. Їх виявили на території Азово-Сиваського заповідника в Херсонській області, коли 20 фламінго прогулювалися вздовж озера. Орнітологи припускають, що рожевих фламінго занесло в наші широти випадково», – написав на своїй сторінці у ФБ Олег Вишняков.

Коментарі

Позначки: , , , , ,