Порошенко закликав Зеленського вибачитись за неприйнятні дії депутатів від фракції “Слуга народу”

Новини 01 Липня, 2020 341
Фото: Європейська солідарність.

Фото: Європейська солідарність.

Зараз відбуваються абсолютно неприйнятні речі для існування демократичної держави, владі президента Володимира Зеленського не указ, ні Конституційний суд, ні правова система України.

Про це сказав у залі Печерського районного суду Києва п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, трансляцію вів Прямий“.

“Зараз ми розглядаємо справу не лише, не тільки і не стільки про Порошенка. Звичайно, як опозиційний лідер, як політик я маю говорити про політику. Але для того, щоб було зрозуміло, я декілька слів як кандидат юридичних наук скажу по юриспруденції. Що ви сьогодні почули? Є два базових принципи існування держави, які знайомі першокурсникам. Обидва називаються презумпцією.

Перша позиція – це презумпція невинуватості, це атрибут будь-якої демократичної держави світу. Не людина має доводити свою невинуватість, а вона апріорі так є. І лише бригаді із 14-ти, угрупуванню – їм це не відомо. Як вони пройшли конкурси, як вони пройшли тести, що вони там здавали – ви можете переконатися на власні очі. Всю ту галіматью, яку вони написали, відповідальність на це дає друга презумпція, яка не менш важлива, ніж перша”,- сказав політик.

Порошенко також закликав Зеленського вибачитись за неприйнятні дії депутатів від фракції “Слуга народу”.

Називається вона – презумпція конституційності. Укази президента, верховного головнокомандувача, які видані в межах конституційних повноважень є конституційні, аж допоки їх не скасує Конституційний суд. В Конституції записано: укази президента обов’язкові до виконання на всій території України. Крапка. Схиляння сосен – це до партії “Слуга народу”. Там вони їх схиляють.

Ще раз наголошую. Володимир Олександрович, вибачтесь, будь ласка, за дії своїх депутатів. За кожного з них ви перед народом України брали політичну відповідальність. І за того, хто повій замовляє, і за того, хто педофіл, і за того, хто обговорює в такий спосіб українських жінок. Хоча б перед жінками вибачтесь”, – резюмував п’ятий президент.

Крім того, Порошенко розповів про неправомірні дії слідства під час судового засідання.

“Так от, схиляння – це туди. Верховний головнокомандувач у своїх відносинах з керівництвом військових формувань під час війни діє виданням обов’язкових до виконання, відповідно до Конституції, указів. І нехай би попробував хтось не виконати під час війни указ президента. Спитайте в Забродського, що би було… Викривлена уява.
Друга позиція. Ви самі не знаєте. Подивіться на рішення Верховного Суду, який прийнятий днями, та по тому ж Семочці, по його звільненню. Він аргументував точно як писало це угрупування: не було подання, не було видання, не було все… Президент звільнив, указ не скасований, в Конституційному суді не оскаржений – Верховний Суду сказав: все законно.

Їм не указка ні Конституційний суд, ні Верховний Суд, ні правова система держави. Сидить слідчий, який задихається під час своєї доповіді, хвилюється так, що хлебає воду, а потім вистрибує звідси. І каже: указ злочинний. Чому? Я так вирішив. Це і є правосуддя 37 року. Це те, що абсолютно неприйнятно під час побудови демократичної держави”, – сказав він.

Також, адвокати п’ятого президента України, лідера партії “Європейська Солідарність” просять про відвід прокурорів на чолі з Іриною Венедіктовою.

Коментарі

Позначки: ,