Порошенко закликав НАБУ і САП розслідувати викладені у ЗМІ факти щодо оборудок в оборонній галузі

Новини 04 Березня, 2019 37

Фото: president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко закликав Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру розслідувати викладені у ЗМІ факти щодо оборудок в оборонній галузі.

Про це Порошенко повідомив на засіданні Ради регіонального розвитку Миколаївської області, – передає УНІАН.

За словами Порошенка, він ще жодного разу не звертався до керівництва НАБУ і САП з питань ”якогось певного розслідування”.

”Сьогодні я це роблю вперше… Я публічно звертаюся до НАБУ із закликом розслідувати резонансні публікації і розставити всі крапки над ”і”. Якщо хто винен – до відповідальності. Хто сумлінно працює над зміцненням обороноздатності – тим дати змогу захистити своє чесне ім’я”, – наголосив президент.

”Ввечері планую переговорити по телефону з керівництвом НАБУ – це новий антикорупційний орган, який має репутацію точно незалежного від української влади, ні від президента, ні від уряду, ні від парламенту, він максимально деполітизований”, – сказав Порошенко.

Довідка. 25 лютого проект ”Наші гроші з Денисом Бігусом” оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського нібито Ігор причетний до схем масштабного розкрадання бюджетних коштів в оборонному комплексі.

У розслідуванні стверджується, що Гладковський-молодший та його партнери вступили у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповували військові запчастини у російських контрабандистів, а також на складах української армії. Ціни на запчастини, які часто не відповідали будь-яким стандартам якості, були завищеними у рази. Цей ”товар” за змовою з керівництвом ”Укроборонпрому” продавали на оборонні заводи. У такий спосіб група нібито отримала від ”Укроборонпрому” щонайменше 250 млн грн.

Олега Гладковського журналісти називають другом Порошенка і ”смотрящим за оборонкою”.

26 лютого президент відсторонив Гладковського від виконання обов`язків першого заступника секретаря РНБО на час проведення розслідування, а сьогодні, 4 березня, підписав указ про звільнення з посади.

Сам Гладковський заявляв, що його син став заручником ”брудної роботи і брудних справ” та позивається до журналістів-розслідувачів.

САП відкрила кримінальне провадження для перевірки оприлюднених у програмі ”Наші гроші” фактів про мільйонні оборудки в оборонній сфері.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ розслідує оприлюднені у ЗМІ оборудки в оборонній сфері з 2017 року, а НАБУ – з 2016 року. За його словами, встановлена сума збитків, завданих держбюджету, про які йдеться в розслідуванні проекту ”Наші гроші з Денисом Бігусом”, становить 22 млн грн. Також Луценко підтвердив, що підприємства ОПК, в тому числі ”Кузня на Рибальському”, отримували деталі для ремонту військової техніки контрабандою з Росії.

 

Коментарі

Позначки: , , ,