Порошенко вимагає пояснити, чому у Львові відбулись вибори до Держдуми Росії (ВІДЕО)

Новини 20 Вересня, 2021 6 363

Проведення незаконних виборів до Держдуми РФ на території України є неприйнятним і вимагає розслідування правоохоронних органів.

Як пише “Четверта студія”, про це під час погоджувальної ради заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Я повністю підтримую пропозиції більшості фракцій, які прозвучали щодо негайного розгляду Постанови Верховної Ради про невизнання виборів в Росії у зв’язку з проведенням їх на території анексованої республіки Крим. За визнанням самої російської влади, більше 200 тисяч українських громадян Донбасу, яким були всунуті паспорти, були затягнуті в тому числі і через механізм електронного голосування на ці незаконні вибори», – зазначає Порошенко.

«Але ми тут знову бачимо політику подвійних стандартів. Хотів би нагадати, що за часів моєї каденції за моїм дорученням було заборонено проведення фейкових фальсифікованих виборів Російської Федерації на території України», – констатує п’ятий Президент.

«Тут раптом Офіс президента, влада і окремі представники «Слуг народу» з парламенту дозволяють проводити ці вибори на території консульських і дипломатичних установи в Україні. А як ви зараз збираєтеся звертатися до світової громадськості не визнавати ці вибори, коли ви своїм розпорядженням дозволяєте їх проведення? Це класичний зразок поведінки «слуг»: «піплу – відосики», а самі робите абсолютно неприйнятні речі», – обурився Петро Порошенко.

«Я вимагаю розслідування, яким чином незаконні вибори проводилися на території України», – резюмує лідер «Європейської Солідарності».

Нагадаємо, впродовж 17-19 вересня у Росії відбудуться вибори до нижньої палати парламенту країни — Державної думи. Дільниця на вибори до Держдуми РФ працювала і у Львові.

Половину з 450 депутатів оберуть за пропорційними списками, іншу частину — визначать голосуванням у мажоритарних округах.

До виборів у Держдуму РФ, які відбудуться 19 вересня, у російському посольстві в Києві відкриються виборчі дільниці. Про це під час брифінгу розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Жителів окупованих територій Донеччини та Луганщини примушують брати участь у виборах до російського парламенту, погрожуючи звільненнями та штрафами.

Міністерство закордонних справ висловило протест і засудило організацію й проведення Росією 17-19 вересня виборів депутатів до Державної думи на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму.

РФ організувала масову видачу паспортів жителям окупованих територій Донеччини та Луганщини напередодні виборів до російського парламенту.

Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.
Окупаційна влада так званої “ДНР” заявила, що буде затримувати людей без “паспортів”, а українські документи стануть приводом для прискіпливих перевірок.

Російські окупанти продовжуюти посилювати антиукраїнські настрої на окупованих територіях Донеччини та Луганщини та агітують молодь брати участь у парламентських виборах РФ.

Майже пів мільйона жителів тимчасово окупованих Донеччини та Луганщини отримали паспорти РФ.

Наприкінці 2019 року в РФ заявили, що російські паспорти отримали понад 100 тисяч жителів ОРДЛО.

Голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк заявив, що громадянам можуть дозволити мати два паспорти, але будуть обмеження щодо РФ.

На окупованому Донбасі посилюється тиск на громадян України, які не отримали паспорт РФ.

Коментарі

Позначки: , ,