Порошенко озвучив покроковий план членства України в НАТО

Новини 07 Лютого, 2021 78
Петро Порошенко

Петро Порошенко

Припинити руйнування антикорупційної інфраструктури, реалізувати судову реформу, поглибити секторальну інтеграцію з ЄС, відновити довіру партнерів і наполегливо працювати над отриманням ПДЧ – п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у відеозверненні оголосив покроковий план євроатлантичної інтеграції для нинішньої влади.

Про це повідомляє “Четверта студія” з посиланням на прес-службу політичної сили “Європейська Солідарність”.

Він нагадав, що рівно два роки тому Верховна Рада проголосувала за незворотність європейського та євроатлантичного курсу України.

«За моєї ініціативи  Верховна Рада закріпила в Конституції стратегію на членство в Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі. І це сталося рівно два роки тому. Пригадуєте, хтось пропонував тоді «новий курс». Хтось питав: «Какая разница?». Тому й зафіксували чітко євроатлантичний курс в Основному законі», – зазначає Порошенко.

«Час  показав, що ми не помилилися. Влада змушена бодай формально дотримуватися стратегії, окресленої в Конституції. Слова, принаймні, каже правильні. Але дії часто-густо йдуть врозріз сказаному. Україна втратила темп, а наші стосунки з Євросоюзом увійшли в кризу, яку вже важко приховати», – зауважує Петро Порошенко.

Перше, що треба зробити, – припинити знищення антикорупційної інфраструктури, говорить Порошенко:  «Гарантувати незалежність НАБУ і прозорий конкурс з обрання нового очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Образно кажучи, закрити на Банковій пункт прийому валіз із «Великого крадівництва».

Cлід реалізувати Дорожню карту судової та антикорупційної реформ, яка відповідає критеріям Євросоюзу і НАТО – наголошує п’ятий Президент.

«Влада сама попросила Велику Сімку надати цей план, але, отримавши його, діє з точністю до навпаки. І робить це за вказівкою портновської агентури в Офісі поезидента. «Європейська Солідарність» натомість подала законопроект, за яким конкурс на посаду суддів Конституційного суду має відбуватися так само, як ми його провели при формуванні Вищого антикорупційного суду – із залученням комісії незалежних міжнародних експертів», – нагадує Порошенко.

Також слід поглибити секторальну інтеграцію в енергетичній, цифровій, митній, шенгенській сферах – говорить Порошенко. «Наявність амбітних інтеграційних проектів дозволить залучити інвестиції в Україну, створити нові робочі місця і покращити рівень життя людей», – переконаний він.

«Зміна влади у Вашингтоні відкриває для України можливості активізувати власні зусилля із наближення України до НАТО. Байден на цьому шляху точно не буде переставляти ноги Зеленському. З Планом дій щодо членства в НАТО ніхто за нами бігати не стане», – наголошує Петро Порошенко.

Саме ПДЧ запускає механізм приєднання України до Альянсу – зазначає п’ятий Президент. «Ми свого часу планували отримання ПДЧ на 2023 рік. Чи вдасться вписати в цей графік, куди більшою мірою залежить від Зеленського, від спроможності української дипломатії переконати усіх західних партнерів в необхідності не озиратися на Росію», – вважає він.

Лідер «Європейської Солідарності» переконаний – потрібні кроки для зміцнення довіри з партнерами по НАТО: «такі як наприклад, розслідування зливу росіянам інформації про спецоперацію із затримання вагнерівців. Ми свого часу витратили не один рік, щоб переконати наших західних партнерів, в тому числі із розвідувального товариства, що у нас секрети більше не «течуть» в Москву. А тут такий ляп, який це все перекреслює і підриває довіру», – зауважив Порошенко.

«Наша готовність увійти у відкриті двері залежить лише від нас самих. Від того, наскільки якісно ми виконаємо власну домашню роботу», – говорить Порошенко.

П’ятий президент порадив нинішній владі взяти за приклад досвід своєї команди, яка здобула безвіз.

«Результатом наполегливої реформаторської праці стала достойна винагорода – безвіз. Наша команда не лише підписала Угоду про асоціацію. Ми ще й виграли дипломатичну війну з Росією, яка намагалася зірвати її ратифікацію. Угода почала працювати і допомогла подолати Україні економічну кризу. Як визнали наші партнери, за п’ять років ми зробили більше для євроінтеграції, ніж до нас було зроблено за чверть століття», – нагадав лідер «Європейської Солідарності».

Коментарі

Позначки: , , ,