Понад 40 тисяч лампадок запалають на могилах Личаківського цвинтаря

Новини 01 листопадаа, 2018 157

Ілюстрація: "Львівський портал"

Акція «Світло пам’яті»

У День всіх святих польська громада Львова та волонтери подбають, щоб на кожній могилі Личаківського цвинтаря горіла лампадка.

Про це повідомляє «Польське радіо».

Понад 40 тисяч білих і червоних лампадок запалає у Львові на могилах поляків, які спочивають на Личаківському цвинтарі та Цвинтарі Орлят. На Львівському кладовищі уже 15 раз проходитиме акція «Світло пам’яті».

Білі і червоні лампадки палатимуть не лише на могилах поляків, – запевнив віце-консул Польщі у Львові Рафал Коцот, який координує акцію на Личаківському цвинтарі.

«Сьогодні ми відзначаємо День усіх святих, у нашій культурі, – це такий день, коли ми особливо вшановуємо пам’ять про померлих. Тут є могили вірмен, австрійців, українців, німців, усі могили, які знаходяться на цьому цвинтарі, усі хто спочивають на цьому кладовищі заслуговують на те, щоб нині про них пам’ятати. Польська громада Львова та волонтери, які допомагають у проведенні цього заходу, нині подбають, щоб на кожній могилі горіла лампадка» – запевнив дипломат.

Організаторами акції «Світло пам’яті» є Генеральне консульство Польщі у Львові, Міністерство культури та національної спадщини і поляків зі Львова.

Як повідомлялося, 1 листопада Римо-Католицька Церква відзначає День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди.

 

Коментарі

Позначки: , , ,