Понад 124 млн грн виплатила НСЗУ закладам первинки Львівщини за січень

Новини 05 Лютого, 2022 66

Національна служба здоров’я України уклала 2 173 договорів за напрямом первинної медичної допомоги по всій країні на загальну суму 25,2 млрд грн. У Львівській області вже 166 закладів первинки отримали оплати за січень на загальну суму понад 124 млн грн. 

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу НСЗУ.

Найбільше грошей від НСЗУ, за надані пацієнтам безоплатні медпослуги, отримав КНП “4-А Міська поліклініка” у Львові — майже 7 млн грн. Лікарі цього медзакладу уклали декларації з понад 111 тисячами пацієнтів.

У бюджеті на Програму медичних гарантій-2022 закладено понад 26 млрд грн на первинну медичну допомогу. Це на 6 млрд більше ніж у 2021 році. Завдяки цьому капітаційна ставка, тобто виплати медичному закладу за кожного пацієнта з декларацією, зросла до 786 грн на рік. Крім того, у 2022 році запроваджуються індикатори якості рівня вакцинації. НСЗУ раз на три місяці оцінюватиме, як медзаклади первинки заохочують своїх пацієнтів вакцинуватися від COVID-19, а також — який рівень охоплення імунізацією згідно з Календарем профілактичних щеплень дітей до 6 років. І чим більше вакцинованих, тим більше коштів заклад отримає від НСЗУ у 2022 році.

“Мешканці Львівської області та міста Львів на своєму досвіді переконалися у перевагах декларації з сімейними лікарями, терапевтами або педіатрами. Попит на їх послуги збільшуються з кожним роком. Адже до свого лікаря можна звернутися при перших проблемах зі здоров’ям, за кваліфікованою консультацією, зробити вакцину, в тому числі проти COVID-19, отримати безоплатні ліки по програмі “Доступні ліки”. 

Закономірно і те, що з року в рік збільшується кількість закладів первинки, які укладають договори з НСЗУ. Росте кількість приватних центрів та лікарів-ФОП, які лікують пацієнта за державні кошти. У 2022 році у Львівській області НСЗУ уклала договори із 15 приватними клініками, 50 лікарями-ФОП та 101 комунальними закладами первинки”, – коментує директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Перелік актуальних на 2022 закладів і лікарів, які надають безоплатні послуги можна знайти на сайті НСЗУ, скориставшися електронною мапою (дашбордом) “Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги” за цим посиланням.

Незалежно від форми власності надавача послуг пацієнт або пацієнтка отримують однаковий перелік безоплатних послуг. Нагадуємо, що до переліку послуг лікарів первинки входить:

  • Динамічне спостереження за станом здоров’я та обстеження за допомогою цілого спектра методів, якими володіє лікар. Невідкладну допомогу, яка може знадобитися під час прийому.
  • Виявлення ризику, діагностика та лікування найпоширеніших інфекційних та неінфекційних хвороб. Вимірювання індексу маси тіла, окружності талії тощо.
  • Аналізи крові, сечі, на глюкозу, холестерин, швидкі тести на вагітність, тропонін, ВІЛ, вірусні гепатити, тест на антиген SARS-CoV-2, якщо в медзакладі є тест-система. Та ряд досліджень за допомогою спеціального обладнання.
  • Виявлення ризиків розладу психіки та поведінки, взаємодія з психіатром, наркологом.
  • Вакцинація за календарем щеплень та екстрена вакцинацію.
  • Забір матеріалу для тестування на SARS-CoV-2 незалежно від наявності декларації та лікування пацієнтів із COVID-19.
  • Спостереження за неускладненою вагітністю та здоров’ям дитини.
  • Окремі послуги паліативної допомоги.
  • Виписка електронних рецептів по програмі “Доступні ліки” та електронних направлень.

З повним переліком послуг можна ознайомитися за посиланням.

Коментарі

Позначки: