Поліція відкрила провадження щодо керівниці Інституту масової інформації, яка виступила проти торгівлі журналістськими посвідченнями

Новини 22 Січня, 2021 61

Скриншот /Детектор медіа

Щодо очільниці ІМІ розслідують провадження за коментар у медіа про торгівлю журналістськими посвідченнями.

Як пише «Четверта студія» з посиланням на ZMINA, Національна поліція підтвердила виданню ZMINA інформацію про початок провадження за заявою проти керівниці Інституту масової інформації Оксани Романюк, яка розповіла в коментарі “Детектору медіа” про продаж журналістських посвідчень громадською організацією “Журналісти проти корупції”. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит видання ZMINA.

Як повідомили в поліції, відповідне провадження почали за заявою засновника згаданої Романюк організації та очільника однойменної інформагенції Сергія Кота 31 грудня 2020 року і станом на 20 січня 2021 ще розслідують.

Кіт звинувачує медіаекспертку у завідомо неправдивому повідомленні про злочин (стаття 383-1 ККУ). Водночас на сайті його організації досі розміщено повідомлення, в якому пропонується за сплату членських внесків видати будь-кому журналістське посвідчення, а ця людина тоді зобов’язується брати участь у громадських заходах організації та публікувати на її сайті не менш ніж одну статтю на місяць. Також там зауважується, що мати журналістське посвідчення буде корисно переліку осіб, куди внесено “юристів”, “підприємців”, “місцевих депутатів” та “автолюбителів, які люблять подорожувати”.

Окрім того, стало відомо, що Сергій Кіт ще раніше, 3 грудня 2020 року, подав скарги до Комісії з журналістської етики та Незалежної медійної ради й написав листа “Детектору медіа”, в якому заперечив звинувачення.

29 грудня 2020 року КЖЕ визнала скаргу Кота неправомірною і встановила в його діях порушення Кодексу етики українського журналіста, закликавши негайно припинити надавати за гроші статус журналіста особам, які не ведуть журналістської діяльності, та зупинити рекламну кампанію для залучення таких “журналістів”.

Своєю чергою з початку 2021 року на сайті “Журналісти проти корупції” стали з’являтися дискредитаційні матеріали щодо Оксани Романюк, в яких її називають “грантожеркою” та вдаються до особистих образ. Переважно це передруки різних дискредитаційних текстів і відео за попередні роки.

У деяких із них в негативному ключі згадується і медіаекспертка, очільниця ГО “Детектор медіа” Наталія Лігачова (наприклад, друга стаття, зображена на розміщеному нижче скриншоті, – передрук позаторішнього матеріалу ютуб-каналу Klymenko Time, заснованого ексміністром доходів і зборів часів президентства Віктора Януковича), а також – після публікації рішення КЖЕ – члени комісії. Станом на 21 січня з початку року на цьому сайті шість текстів, присвячених дискредитації активістки.

Як зазначила у дописі на своїй сторінці у ФБ Оксана Романюк, «я створила прецедент. Раніше такого в Україні не було – щоб проти людини порушували кримінальну справу за коментар в медіа. Принаймні я не зустрічала».

«На початку грудня я дала коментар Детектору Медіа. Зокрема, сказала що поліція, КЖЕ та НМР мають відреагувати на відверту торгівлю журналістськими посвідченнями такою собі конторою “Журналісти проти корупції”. Ця контора і афілійоване з ним деяке НСНЖУ (зацініть назву не плутати з НСЖУ)) навіть в ФБ рекламували свої послуги. “Як звичайному українцю отримати більше прав? Просте рішення – стань журналістом!”

Ми в ІМІ тільки під час місцевих виборів зафіксували чотири факти коли спортсмени, клоуни і гітаристи з посвідченнями журналіста намагались кудись там ломитись.

Ну, менше з тим. Дала коментар і забула.

Але дехто Сергій Кот, який і заснував цей, скажем так, журнобізнес, вирішив піти далі. Він накатав на мене заяву до свого місцевого райвідділу поліції. І поліція за його заявою відкрила провадження проти цього мого коментаря в медіа. В якому я говорила, що поліція має розслідувати продаж журналістських посвідчень», – зазнає Романюк.

Вона також наголошує, що «в мене тоді питання – так поліція після мого коментаря почала розслідування за фактом торгівлі журналістськими посвідченнями, чи ні? Бо якось невдобно виходить тоді. Навіть не знала що так може бути. Що за фактом коментаря в ЗМІ зі згадкою поліції проти тебе ж і порушань кримінальну справу».

Я створила прецедент) Раніше такого в Україні не було – щоб проти людини порушували кримінальну справу за коментар в…

Опубликовано Оксаной Романюк Четверг, 21 января 2021 г.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,