Можливості моніторингу територій безпілотними літальними апаратами надзвичайно високі: професійні квадрокоптери можуть розвивати швидкість до 100 км/год, набирати висоту до 500 м, записувати зображення в якості 4K і передавати його в HD. Дальність польоту новітніх масових безпілотників досягає 5 кілометрів. Зараз активно ведуться розробки з використання дронів, обладнаних тепловізорами для більш ефективного пошуку людей в лісопаркових зонах і темний час доби, а також миттєвого виявлення джерел загоряння.
«Використання безпілотників для патрулювання територій і пошуку людей – найпопулярніша світова практика. Вона ввійшла в ужиток в останні кілька років, разом з розвитком подібних апаратів, – коментує старший лейтенант Ілля Васильєв. – Квадрокоптер здатний швидко і ефективно облетіти територію, що спрощує виявлення порушень правопорядку, економить сили співробітників міліції, а також засоби: кожен раз запускати вертоліт для патрулювання – надзвичайно дорого. Нещодавно ми слухали доповідь колег-поліцейських з німецького міста Дрездена. Зокрема, вони розповіли, як за допомогою дрона їм вдалося дуже швидко запобігти масовим заворушенням після футбольного матчу. А колеги з прикордонної служби Австралії успішно використовують безпілотники для контролю морських кордонів країни».
Літальні апарати представникам МВС надала для тестування Всеукраїнська Федерація власників безпілотників. Її ж учасники провели базовий інструктаж міліціонерів з управління і догляду за пристроями.