Побитий до смерті інспекторами міграційної служби Португалії українець, мешкав у Новояворівську

Новини 02 Квітня, 2020 573

Фото: Дрогобиччина - новини краю

У Ігоря Гоменюка залишилися батько (мати померла кілька тижнів тому), сестра, дружина і двоє дітей: 14-річна донька та 8-річний син

40-річний українець, якого у Португалії до смерті побили інспектори міграційної служби, мешкав у місті Новояворівськ на Львівщині.

Як пише «Четверта студія». про це повідомляє «Дрогобиччина – новини краю».

Як повідомлялось раніше, 40-річний українець їхав на заробітки в Бельгію, але 12 березня був убитий в аеропорту Лісабона. Інспектори міграційної служби жорстоко побили чоловіка у кімнаті медичної допомоги, а потім намагалися приховати злочин і оголосили, що смерть настала не в результаті побоїв, а від нападу епілепсії. Однак нещодавно, після проведення розтину і виявлення причини загибелі — викликала великий резонанс в Португалії.

Місцеві ЗМІ з’ясували ім’я вбитого українця і зв’язалися з його родичами і друзями. У Ігоря Гоменюка залишилися батько (мати померла кілька тижнів тому), сестра, дружина і двоє дітей: 14-річна донька та 8-річний син. Мешкав він у Новояворівську Львівської області. Чоловік потрапив до Португалії мимохідь, а працював на будівництві в Бельгії.

Ігор грав у футбол і був фанатом львівських «Карпат», був «патріотом, підтримував Україну проти російської агресії», але в жодну партію не входив.

Як заявив адвокат Хосе Гаспар, який представлятиме сім’ю загиблого, зараз дружина Гоменюка Оксана — вчителька молодших класів — хоче, щоб тіло її чоловіка прибуло до України. Так, у зв’язку з пандемією коронавіруса прямі рейси були скасовані, і посольство очікує відновлення спеціального польоту. А також вона просить державної компенсації від Португалії.

Друг Ігоря розповів журналістам, що знав загиблого 16 років, і живе в тому ж місті. Чоловік каже, що Гоменюк мав приїхати до Бельгії на роботу на будівництво на півроку – його спеціальністю було –  фасади будівель.

Також він заперечує, що у Ігоря були проблеми з епілепсією, він знає лише про проблеми із серцем.

Консул українського посольства Володумир Камарчук каже, що інспектори імміграційної служби повідомили 11 березня про заборону Гоменюку на в’їзд з причини відсутності документів, що підтверджують його приїзд в якості туриста.

За словами консула, SEF хотіли відправити його назад до Туреччини — рейс був із Стамбула — на наступний день. Але все змінилося: «12 березня в 23:45 я отримав короткий електронний лист, в якому говорилося, що цей громадянин помер. Ми зателефонували інспектору, який сказав нам, що у нього був епілептичний припадок і що він помер до прибуття INEM. Не було жодних доказів того, що щось було не так».

В посольстві зробили звичайну процедуру, зателефонувавши в українську поліцію, щоб знайти сім’ю. Рідні заявили, що у нього ніколи не було нападів епілепсії, й після перегляду репортажу на телебаченні українське посольство усвідомило, що в міграційній службі «приховують правду».

Наразі трьох підозрюваних офіцерів у віці 42, 43 і 47 років вже затримали — у разі доведення провини їм загрожує до 25 років в’язниці. Рішенням суду їх помістили під домашній арешт, без контактів. Також інцидент призвів до відставки директора імміграційної служби в Лісабоні.

Як повідомлялося, у Португалії співробітники міграційної служби вбили українця.

 

Коментарі

Позначки: , , , , , , , ,