Після загнання економіки у тінь нардепи чухаються про заохочення працевлаштування українців

Новини 09 Травня, 2024 22
Михайло ЦИМБАЛЮК

Михайло ЦИМБАЛЮК

Рада підтримає законопроєкт про відновлення виплат переселенцям

Більшість народних депутатів підтримають законопроєкт щодо відновлення виплат допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, коли той опиниться на розгляді у сесійній залі парламенту.

Таку думку висловив народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк у коментарі Укрінформу, пише Четверта студія.

«Далеко не всі народні депутати погоджуються з рішенням Кабміну щодо позбавлення деяких категорій ВПО щомісячних соціальних виплат. Саме тому групою парламентаріїв було зареєстровано законопроєкт №10382 щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінювання задоволення потреб та ступеня інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання», – зазначив він.

Парламентарій зауважив, що «раціональне зерно» у рішенні уряду щодо виплат допомоги на проживання лише найбільш вразливим категоріям переселенців є, адже держава має стимулювати громадян працевлаштовуватись і працювати.

«Проте ми як держава не маємо відвертатись від своїх громадян, які потребують допомоги. Зрештою, такі виплати – це невеликі кошти», – підкреслив Цимбалюк.

Політик нагадав, що запропоновані законодавчою ініціативою виплати складають дві тисячі гривень на дорослу особу і три тисячі гривень на дитину або на особу з інвалідністю, які розраховують виплачувати до кінця воєнного стану чи інтеграції переселенців до нових громад.

За його словами, такі соціальні виплати допоможуть внутрішньо переміщеним громадянам України, яким довелось покинути свої домівки через російську агресію, адаптуватися до нових реалій та місця проживання.

«Народні депутати виступають за те, щоб відновити виплати ВПО і переконати уряд, що ці кошти можна знайти в державному бюджеті. Особисто я, наша команда та більшість колег з різних депутатських фракцій та груп підтримають даний законопроєкт. Ми очікуємо, що на найближчих засіданнях парламенту цей документ таки потрапить до сесійної зали», – підкреслив Цимбалюк.

 

Коментарі