Петро та Марина Порошенки представили виставку картин відомих митців з власної колекції

Новини 26 Травня, 2020 264
Петро та Марина Порошенки представили виставку картин відомих митців з власної колекції

Петро та Марина Порошенки представили виставку картин відомих митців з власної колекції

У вівторок, 26 травня, об 11 годині п’ятий Президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко разом з дружиною Мариною відкрив виставку картин митців з українським корінням із власної родинної колекції. А також Петро Порошенко іронічно подякував керівникам правоохоронних органів “за прискорення” відкриття виставки.

Про це пише “Четверта студія” з посиланням на “Прямий”.

“Об 11 годині, подивившись “відосіки” ДБР про розслідування Державним бюро факту таємного ввезення, таємного вивезення 43 робіт видатних світового рівня митців, які пов’язані з Україною, я хочу сказати, що зараз ми присутні на відкритті дуже важливої виставки. Саме об 11 годині, саме 26 травня.

Подякувати за це відкриття я в першу чергу хотів би Марині Порошенко. Марина доклала до цього величезних зусиль. Це була її ідея, і я не міг їй відмовити. Хотів би подякувати без жодної іронії, від щирого серця, музею Гончара. Сьогодні це насправді величезний внесок для того, щоб одразу після закінчення карантину, тисячі, а може і десятки тисяч шанувальників мистецтва мали можливість ознайомитися з найкращими світовими зразками робіт митців з нашої з Мариною колекції, які ми дбайливо збирали задовго до мого президентства, задовго до війни, для того, щоб повернути в Україну те, Україні, українському народу, українцям належить по праву.

Хотів би висловити подяку і тим, без кого прискорення цієї виставки не було б можливим. В першу чергу це фактичному керівнику ДБР, адвокату Януковича Бабікову, куратору правоохоронних органів в Офісі президента адвокату Єфремова Смірнову, всій потужній команді ГПУ на чолі з керівником офісу генеральним прокурором Венедіктовою. Особливі слова подяки хочеться висловити Військовій прокуратурі, бо тільки вони наважилися підписати внесення відверто брехливої інформації в Єдиний реєстр розслідувань. Якимось дивним чином, мені здається, другого департаменту ДБР по розслідуванню злочинів серед військовослужбовців, які це все підписали.

І сказати, що для всіх решти це будуть картини, а для них найбільш цінним експонатом будуть ці документи, які лежать одразу ж біля входу, з оригіналами митних декларацій по всім 43 роботам, перелік цих робіт, і платіжні доручення на сплату цих робіт, які були зроблені з мого особистого рахунку після сплати всіх необхідних податків державі. Так само і в митному оформленні було зроблено все в чіткій відповідності до законодавства”, – зазначив Порошенко.

Він наголосив, що картини були куплені та ввезені в Україну задовго до його президентської каденції – ще у 2012 році.

“Звичайно, я хочу вибачитись за те, що ми розчарували тих, хто намагався “склепати” чергову кримінальну справу. З одного боку це добре. Тому що вони, порушивши кільканадцять кримінальних справ, з сучасного перебування на чолі Української держави, на посаді президента України. За більш ніж рік роботи не знайшли нічого. А сьогодні вже пішли й далі – в 7, 10, 13 і 20 років тому, де вони намагаються хоч щось знайти проти мене. Сьогодні це зазнало чергової поразки. Картини ввезені законно. Для цього було достатньо просто подивитися, бо я не зобов’язаний зберігати оригінали декларацій, хоча вони збереглися, в базу даних Митної служби. І не оббріхувати мене, точніше намагатися оббрехати мене, лідера опозиції, у своїх “відосіках”. У вас це не вдалося. Ви облили брудом себе, і намагалися облити брудом всю правоохоронну систему держави”, – додав Порошенко.

“І зараз, без всіляких жартів, я запрошую відвідати цю виставку всіх, кому було б дуже цікаво… Можливо, Офіс президента, можливо, працівники правоохоронних органів. Будь ласка, прийдіть і дивіться. Я перш за все хочу, щоб українці мали можливість, мали доступ до найкращих зразків світового мистецтва. Для тих, хто мріє бути митцями, хто вивчає історію мистецтва, мистецтвознавців і тих, хто пишається Україною і ретельно вибирає, які зразки українського мистецтва цікавлять їх, і повернуті в Україну”, – сказав Порошенко.

Він також зазначив, що в експозиції – роботи художників, які були пов’язані з Україною, любили її, працювали тут, а їхні твори мають неабияке значення для всіх, хто шанує справжнє мистецтво.

“Тут ви зможете побачити та роботи Айвазовського, родина якого має походження з Галичини, який сформувався як митець в Феодосії в Криму. Крим – це Україна! Ми бачимо роботи Лагоріо – одного з найкращих учнів Айвазовського. Значною мірою представлений Вільгельм Котарбінський – поляк за походженням, який велику частину свого життя провів в Києві й брав участь в розписах Володимирського собору. Тропінін і його портрети, які мають відношення до Вінницької області, до Могилів-Подільського. Хмелюк, який також має відношення до Вінницької області. Ілля Рєпін, який народився в Чугуєві та є класичним митцем, який описував в тому числі й козацький побут. І Бенуа, який має безпосереднє відношення до України, черпав своє натхнення. За кожною з цих картин стоїть своя надзвичайно важлива історія”, – розповів Порошенко.

Він ще раз подякував своїй дружині Марині, яка дбайливо вивчала, підбирала, і на сьогодні саме завдяки її ініціативі була відкрита ця виставка

“Дякую тобі, за цю ініціативу! Вона сказала: “давай, ми зробимо те, задля чого ми це робили, і про що мріяли”. І одразу ж після закінчення карантину, відповідно до постанови уряду, відповідно до рішень місцевих органів влади, ми з дотриманням всіх заходів щодо соціального дистанціювання, запрошуємо для відвідування в цей фантастичний, мальовничий куточок Києва, в Музей Гончара. Якщо ви забажаєте, якщо ви ще не були в цьому місці – це гарна нагода ознайомитися з ним, і в тому числі, допомогти музею. Хоча вхід до виставки буде безкоштовний.

Отже, шановні Кияни, шановні українці, шановні гості України, шановні працівники правоохоронних органів, які намагалися “склепати” справу, шановні представники Офісу президента, які давали незаконні доручення, шановні працівники Офісу генеральної прокуратури, які виконували незаконні доручення, прийдіть і без будь-якого зайвого клопоту, без повісток, без нічого ознайомтеся і насолоджуйтеся високим мистецтвом. Ласкаво просимо!”, – завершив Порошенко.

Перші відвідувачі виставки, які змогли ознайомитися із творами мистецтва, зауважили, що за два місяці боротьби з епідемією коронавірусу в Україні родина Порошенків витратила на благодійну допомогу більше грошей, аніж коштує вся експозиція, представлена сьогодні на виставці у Музеї Гончара.

 

Коментарі

Позначки: , ,