Отримати Львів: Чому Зеленський ставить на Садового

Новини 08 Квітня, 2020 11 219

Отримати Львів: Чому Зеленський ставить на Садового

Втратити контроль у ключових областях буде однозначним вироком для “зелених”, тому у Львові ставка робиться на чинного мера.

Про це пише Четверта студія з посиланням на Депо.Львів.

“Працювати я готовий” – відразу після другого туру президентських виборів 2019 року заявив Андрій Садовий на запитання про те, чи він готовий працювати прем’єр-міністром у президента Зеленського.

“Справив дуже добре враження” – заявив Садовий після приватної розмови із Зеленським, яка відбулась між першим і другим туром. Мета цих зустрічей та слів була проста: “Кардинально змінити тренд на Західній Україні” – обіцяв міський голова Львова (у першому турі президентських виборів 2019 у Львівській обл. перше місце посів Петро Порошенко, – ред.).

Так розпочався рік політичного партнерства Садового і Зеленського.

Прем’єрства він не отримав, бо він ні “нове обличчя”, ні “міцний господарник”, який на переконання колишнього лідера “95 Кварталу” може справитися з економікою України. Про місце Садового в планах “зелених” нещодавно розповів Олександр Корнієнко, голова партії “Слуга народу”. Він заявив, що партія переглянула своє правило тягнути у владу “тільки нових людей” і розглядає ймовірність висунення на мери великих міст – чинних міських голів.

Позиція зрозуміла, якщо врахувати падіння рейтингу Зеленського і його партії через кричущу некомпетентність, залежність від олігархів, через кумівство, корупцію та спроби капітулювати перед Путіним. Їм перемога на місцевих виборах не світить, отже вони хочуть сховатися за спинами мерів великих міст.

У Дніпрі не вийде, бо Борис Філатов занадто самостійна фігура, він пам’ятає про “наїзди” Зеленського на себе та про антиукраїнську позицію таких “слуг” як Дубинський. Те ж саме можна сказати про Харків, Одесу та інші великі міста.

І тому всі надії партії влади на Львів. Адже впродовж року Садовий публічно підтримував усі ініціативи Зеленського, навіть тоді, коли він порушив Конституцію, розпустивши Верховну Раду і призначивши дострокові вибори парламенту. Декількох своїх людей в уряд Садовому вдалося делегувати, а керівником Львівської області призначено однопартійця Садового по “Самопомочі”.

Також телеканал “24”, в якому сім’я Садового має панівну долю власності, є максимально лояльний до нової влади. Так, дослідження, яке було проведено в межах проєкту ГО “Інститут масової інформації” показало, що усі представники команди Зеленського мають позитивне висвітлення на телеканалі “24” та його сайті. Подекуди частка висвітлення діяльності нової влади на цьому каналі становить понад 80%. Також дослідження показало, що Садовий разом із такими особами як Ахметов, Пінчук та Коломойський, найбільше демонструють прихильність до нової влади.

Тим часом, політична кар’єра Садового і його партії впродовж року різко котилися донизу. Спочатку міський голова Львова здійснив безславну спробу взяти участь у президентських перегонах, пізніше його партія набрала менш як 1% на парламентських виборах, а на Львівщині “Самопоміч” не здобула жодного мандату в мажоритарних округах.

Тому співпраця з новою владою – це чи не єдиний спосіб для Садового, який вже 13 років керує Львовом, залишитися при владі ще на один термін.

В умовах, коли Зеленський зруйнував чи дискредитував більшість державних інституцій, а управління країною перебуває у стані хаосу, втратити контроль у ключових областях – буде однозначним вироком для “зелених”. І тому у Львові ставка робиться на чинного мера. А щоб він був більш слухняним минулого року проти нього була відкрита кримінальна справа. Тим самим, влада посадила мера Львова на короткий повідець, і водночас створила для нього образ опозиціонера, такий потрібний для перемоги у Львові.

Минулого року Слуги народу “зробили разом” всю країну, крім Львова. Зараз перед нашими очима розігрується сценарій, який має на меті “зробити” й львів’ян.

 

Коментарі

Позначки: ,