Оренда житла у Львові почала дешевіти

Новини 26 Травня, 2022 27
Оренда житла у Львові почала дешевіти

Оренда житла у Львові почала дешевіти

Вартість оренди житла у Львові стабілізувалася й повернулася приблизно до цінової політики, що була до повномасштабного вторгнення у валютному еквіваленті. Так, однокімнатна квартира з сучасним ремонтом у новобудові обійдеться у 400-500 доларів, якщо це щось дуже ексклюзивне, то може бути й 600 доларів.

Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив рієлтор з агентства «Галицька нерухомість» Роман Юськів.

Двокімнатна квартира коштує приблизно на 100 доларів більше, але це квартири бізнес-класу.

«Наприклад, в нас зараз звільняється трикімнатна квартира у новобудові на вул. Бойківській, її ціна – 800 доларів. Щодо дешевших варіантів, маємо пропозицію оренди двокімнатної квартири у класичній «чешці»на вул. Любінській, це не найгірший район, і коштує вона 10 тисяч гривень. Але дешевші квартири відразу розбирають, бо на них великий попит», – каже рієлтор.

Наразі у Львові можна знайти житло якраз бізнес-класу, оскільки значну його частку винаймали переселенці з Києва, Харкова, а тепер багато з них повертаються додому. Роман Юськів додає, що, окрім переселенців, дорогі квартири орендували також різні гуманітарні місії, як-от представники іноземних фондів, що також вже виїхали.

Додамо, що після початку повномасштабного вторгнення оренда практично зросла вдвічі, проте були люди, які поселяли безкоштовно, дехто з львів’ян не піднімали ціну, а хтось займався мародерством. Рієлтор зазначає, якщо у березні квартира преміум-класу коштувала 2000 доларів, то зараз її навіть не можуть за 1000 доларів здати.

«Думаю, оренда житла ще буде дешевшати. Попри переселення, в Україні йде війна. Люди мають працювати, переселенці також шукають роботу, щоб мати далі за що жити. Цьогоріч прогнозують спад ВВП на 30%. Думаю, на 20% вартість оренди житла ще може знизитися. Наприклад, в Києві ціни опустилися вже на 40%», – припускає експерт.

Якщо на ринку оренди ситуація трохи стабілізувалася, то з купівлею-продажем активності практично немає. Житло купують хіба ті, хто прийняв рішення ще до війни. Також є труднощі з самим процесом, бо реєстри працюють частково і зняти з реєстрації людину можна тільки у разі її смерті. По-друге, не працюють доручення, тому ті, хто виїхали за кордон, не можуть реалізувати договір купівлі-продажу. Роман Юськів каже, були сподівання, що переселенці купуватимуть у Львові житло, проте вони віддавали перевагу оренді, а зараз багато повертаються додому.

При цьому вартість житла на ринку купівлі-продажу залишилася такою ж, як і пів року тому. Наприклад, класична «хрущовка» у гарному житловому стані в спальному районі коштує 1000 доларів за кв. метр. Приблизно у таку ж суму обійдеться квартира у новобудові в нульовому циклі, але на останньому поверсі.

Рієлтор зауважує, що сповільнений ринок продажу житла спостерігається також в оформленні договорів. Зараз нотаріуси на тиждень оформлюють 2-3 угоди, при тому, що не всі фахівці працюють. Раніше таку кількість вони робили за день.

Коментарі

Позначки: ,