Окупанти знищили Рубіжне і Волноваху, – Зеленський

Новини 20 Травня, 2022 63

Зеленський розповів, чи проводила Україна спецоперації на території Росії

Головне зі звернення Президента Володимира Зеленського

Сьогодні російська армія нанесла ракетний удар по Харківщині. В місті Лозова окупанти знищили будинок культури.

Про це у зверненні повідомив президент Зеленський, пише Четверта студія.

Окупанти вдарили також по Одеській області, по Полтавщині, по Житомирщині. Продовжують спроби наступу на Донбасі.

Вони знищили Рубіжне і Волноваху, як Маріуполь. Намагаються зробити те саме з Сєвєродонецьком та багатьма іншими містами.

Роблять все, щоб витравити життя на Херсонщині, в тих районах Запорізької області, куди вони зайшли.

▪️Ми пропонуємо державам-партнерам у законний спосіб визнати те, що росія повинна понести матеріальну відповідальність за скоєні нею злочини. Пропонуємо їм підписати багатосторонній договір і створити механізм, завдяки якому кожен і кожна, хто постраждав від дій російської армії, зможе отримати компенсацію своїх втрат.

▪️На основі такого договору російські кошти і майно, які знаходяться в юрисдикціях держав-партнерів, мають бути арештовані або заморожені, а потім конфісковані і направлені у спеціально створений фонд, з якого усі, хто постраждав від російської агресії, зможуть отримати відповідну компенсацію.

▪️Пропонуємо нашим партнерам стати засновниками цього фонду, а також – учасниками спеціальної міжнародної Комісії, яка розглядатиме позови, тобто звернення як фізичних, так і юридичних осіб.

▪️Говорив сьогодні про відповідальність росії за цю війну і з представниками Ірландії, які відвідали Україну. Голови обох палат ірландського парламенту були в Києві, і ми провели з ними змістовні переговори.

▪️Хочу подякувати нашим людям, які не припиняють боротися з окупацією. Зокрема, рятувальники в Енергодарі, які вийшли сьогодні на протест, заслуговують підтримки від усіх нас.

▪️202 військовослужбовця Збройних Сил України відзначені державними нагородами. Загалом за час повномасштабної війни вже більше 14 тисяч наших захисників і захисниць були нагороджені за хоробрість та ефективність в обороні країни і в допомозі нашим людям.

Коментарі

Позначки: