НСЗУ виплатила спеціалізованим лікарням Львівщини понад 1 млрд грн

Новини 07 Липня, 2020 287

Фото: Роман Балук

Із загального бюджету за надання спеціалізованої медичної допомоги 102-ом закладам Львівської області Національна служба здоров’я України виплатила понад 857,8 млн грн; за надання екстреної медичної допомоги виплачено майже 98,5 млн грн. Про це пише Четверта студія з посиланням на дані НСЗУ.

За надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього медичні заклади Львівщини отримали від НСЗУ більше 71,4 млн грн.

Львівська область посідає третє місце серед усіх областей України по виплатах за Програмою медичних гарантій.

“Західний міжрегіональний департамент опікується 477-ма закладами охорони здоров’я восьми областей – Львівської, Рівненської, Волинської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької. За квітень-червень за надання послуг за Програмою медичних гарантій спеціалізованим медзакладам цих областей виплатили 3,6 млрд грн. Центри екстренної медичної допомоги отримали 411 млн грн», – повідомила директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Області регіону займають провідні позиції за низкою показників. Так, наприклад, найбільша кількість лікарень, які надають медичну допомогу при гострому мозковому інсульті, знаходиться на Івано-Франківщині – 14 медзакладів. За цим пакетом послуг заклади області отримали понад 6,3 млн грн.

Рекордна кількість закладів, які надають пріоритетну послугу допомоги при пологах є на Львівщині – їх 28, з початку квітня ці заклади отримали більше 26 млн грн.

Чернівецька область посідає четверте місце по Україні за виплатами приватним медзакладам, які надають спеціалізовану допомогу. З квітня за договорами НСЗУ виплатила 6,5 млн грн, з яких 5,6 млн пішли на медичну реабілітацію пацієнтів з ураженням нервової системи і опорно-рухового апарату.

Також договір з НСЗУ підписали два ФОПи, які надають спеціалізовану медичну допомогу. У Чернівцях ФОП надає амбулаторні послуги, у Львові – пріоритетну послугу з інструментальної діагностики онкології.

Разом з тим, Чернівецька область отримала найбільше грошей від НСЗУ на лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією – 125 млн грн. Івано-Франківська область на другому місці – 120 млн грн на медичну допомогу пацієнтам з COVID-19”.

Загалом по Україні з початку впровадження Програми медичних гарантій (1 квітня 2020 р.) НСЗУ виплатила 2117-ти медичним закладам вторинного рівня понад 16 млрд грн. У ТОП-3 за сумою виплат у період з квітня по червень увійшли: Київ – 122 медичні заклади отримали 1,46 млрд грн, Дніпропетровщина – 175 закладів отримали понад 1,36 млрд грн та Львівщина – 103 медичні заклади отримали понад 1 млрд грн.

Із загальної суми виплат за надання спеціалізованої медичної допомоги 1641 заклад країни отримав понад 12,9 мільярдів гривень, за надання екстреної медичної допомоги 25 закладів країни отримали понад 1,5 мільярдів гривень.

У зв’язку з пандемією COVID-19 програма медичних гарантій була розширена на 4 додаткові пакети – з надання допомоги пацієнтам з підозрою або захворюванням на COVID-19. За надання такої допомоги 1 047 закладів отримали від НСЗУ понад 1 млрд 600 млн грн.

Зокрема:

  • усі 25 центрів екстреної медичної допомоги отримали виплати за квітень та травень;
  • 237 закладів, які надають стаціонарну допомогу, отримали виплати за квітень, 159 з них вже отримали виплати також і за травень;
  • 768 закладів, в яких працюють мобільні бригади, отримали виплати за квітень, 365 з них вже отримали виплати за травень;
  • 97 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

Загалом, за квітень-травень в медзакладах, які були визначені для лікування COVID-19, отримали стаціонарну медичну допомогу 11 146 пацієнтів з коронавірусною інфекцією. З них – 1 971 пацієнт отримав медичну допомогу в умовах інтенсивної терапії.

Усі ці послуги для пацієнта, що госпіталізований до лікарні з діагнозом СOVID-19, або з підозрою на нього, є безоплатними.

НСЗУ подала у Міністерство охорони здоров’я бюджетну декларацію, в якій описані зміни до Програми медичних гарантій 2021-2023 років.На‌ ‌Програму‌ ‌медгарантій-2021‌ ‌НСЗУ‌ ‌пропонує‌ ‌виділити‌ ‌‌240‌ ‌млрд‌ ‌грн‌,‌ ‌ще‌ ‌67‌ ‌млрд‌ ‌грн ‌–‌ ‌для‌ ‌надання‌ ‌допомоги,‌ ‌хворим‌ ‌на‌ ‌COVID-19‌ ‌або‌ ‌з‌ ‌підозрою‌ ‌на‌ ‌нього.‌ 240‌ ‌млрд‌ ‌гривень‌ ‌–‌ ‌це‌ ‌близько‌ ‌6%‌ ‌ВВП,‌ ‌отже‌ буде ‌виконано‌ ‌норму‌ ‌Закону‌ ‌‌“Про‌ ‌державні‌ ‌фінансові‌ ‌гарантії‌ ‌медичного‌ ‌обслуговування‌ ‌населення”,‌ ‌де‌ ‌зазначено,‌ ‌що‌ ‌видатки‌ ‌на‌ ‌реалізацію‌ ‌ПМГ‌ ‌мають‌ ‌складати‌ ‌не‌ ‌менше‌ ‌5%‌ ‌ВВП.‌ ‌

У ‌ПМГ-2021‌ ‌пропонується‌ ‌наблизити‌ ‌меддопомогу‌ ‌до‌ ‌пацієнта,‌ ‌зокрема,‌ ‌лікування ‌хворих‌ ‌на‌ ‌туберкульоз‌ ‌на‌ ‌амбулаторному‌ рівні‌, впровадження ‌мобільної ‌психіатричної ‌допомоги, розвиток медреабілітації та розширення програми реімбурсації “Доступні‌ ‌ліки”.

Керівник Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан каже, що місія програми – трансформувати систему так, щоб дати надійну опору пацієнту, якого спіткала біда, захистити пацієнта. НСЗУ – це ваша страхова компанія, ми можемо оплатити ваше лікування. НСЗУ виступає за довгострокові контракти і залучення інвестицій. Медична реформа надала закладам автономію, незалежність для розроблення власної стратегії”.

Коментарі

Позначки: ,