Не треба боятись, просто дбайте про свою безпеку, – львівська науковець про коронавірус

Новини 06 Березня, 2020 615

Не треба боятись, просто дбайте про свою безпеку, – львівська науковець про коронавірус

Після того, як в Україні зафіксували перший випадок коронавірусу, людей знову охопила паніка і страх перед невідомим захворюванням. Однак науковці дотримуються дещо іншої думки. Про це пише Четверта студія з посиланням на “Діло“.

Як розповіла Світлана Гнатуш, завідувач кафедри мікробіології ЛНУ ім. Франка, це дуже добре, що українські медики уже виявили коронавірус на території України, значить вміють діагностувати збудника, готові допомагати хворим  і не проґавлять небезпеку через некомпетентність.

«Загалом, можу сказати, що не треба боятися і панікувати перед коронавірусом, варто лише краще дбати про власну безпеку. Тобто, обмежуйте перебування поміж людей, якщо є можливість йти пішки і обходитись без проїзду в маршрутці – тоді вперед. А відчули симптоми інфікування (лихоманку, задишку й утруднене дихання) – відразу звертайтеся до лікарів і не наражайте на небезпеку інших», – радить Гнатуш.

За словами Світлани Олексіївни, один хворий одночасно  може заразити двох–чотирьох  людей. Крім того, вірус передається не лише повітряно-крапельним шляхом. Також можливе поширення, коли людина торкається поверхні або предмета, на якому є вірус, а після цього – власного рота, носа чи, можливо, своїх очей. Можлива передача через кров, стілець, сечу, слину, сперму тощо. Особливо небезпечна робота тепер у медичних працівників, бо вони можуть контактувати як з хворими на короновірусну інфекцію, носіями вірусу, так і з пацієнтами, які страждають на інші захворювання, та зі здоровими людьми.

«Але головне у протистоянні вірусу – це сильний імунітет, особиста гігієна, здорова їжа, та  фізична дистанція у спілкуванні між людьми. Старайтеся не наближатись без потреби на відстань ближче двох метрів», – каже Світлана Гнатуш.

На запитання, а чи існує правдива небезпека епідемії на коронавірус у Львові, науковець відповіла, що все залежить від міграції населення, і оперативного виявлення так званих «нульових» хворих у населених пунктах.

«Якщо такого пацієнта вчасно ізолювати, то це не призведе  до  масового поширення вірусу», – запевняє Гнатуш. Люди повинні бути самі свідомі і не наражати на небезпеку своїх близьких і колег. «Робочі подвиги» зараз недоречні.

На думку Світлани Олексіївни, зараз краще не їхати в ті країни, звідки привозять вірус. І в той же час, вона запевняє, що летальність від коронавірусу – лише 2-3%. Багато людей перехворіє у легкій формі. Від туберкульозу щорічно в Україні помирає кілька тисяч людей. З новими змінами у фінансуванні протитуберкульозної медичної допомоги з 1 квітня є велика небезпека поширення і цього захворювання.

«Однак коронавірус значно  швидше поширюється, відтак хворіє набагато більше людей.  І ще одне – коронавірус уражає клітини легень і нирок. Тому, якщо в людини слабкий імунітет, і є проблеми зі згаданими органами, то це досить небезпечно», – резюмує С. Гнатуш.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2497762677138311&id=100007138094727

Коментарі

Позначки: , , ,