Не через COVID-19: сесію Львівської облради скасували через надзвичайну ситуацію з газом

Новини 26 Жовтня, 2021 269

Володимир Квурт

Жодна обласна комунальна установа досі не має договору про газ, тому бюджетна комісії не розуміє, скільки коштів треба зарезервувати на компенсації.

Сесія Львівської обласної ради, призначена 26 жовтня, не відбулася. Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак заявила, що до неї звернулись керівники фракцій з проханням перенести засідання через епідеміологічну ситуацію. Утім, є й інша версія – на бюджетній комісії не вдалось знайти порозуміння щодо кількох питань порядку денного. Те, що бюджетна комісія не завершила роботу, підтвердив “Еспресо.Захід” і голова комісії Володимир Квурт, пише Четверта студія.

“Ми зупинились на дискусії стосовно енергоносіїв і позиції Львівської області у цьому питання. Ми стурбовані тим, що уже місяць як підписаний меморандум, але досі не укладено жодної, я наголошу – жодної! – угоди на постачання газу за декларованої ціною 16,8 грн, – каже Володимир Квурт. – У нас є тривожні сигнали, що “Нафтогаз” пропонує в областях газ по 40 гривень з лишком, і цей газ потрапляє у військові містечка, що теж недопустимо. Ми запропонували зарезервувати бюджетний ресурс, тому що в Україні областей, які зможуть собі дозволити скерувати додаткові кошти на покриття цієї статті видатків, мало. Якщо місцевому самоврядуванню хоча б пообіцяли неповну компенсацію вигляді 4% ПДФО на наступний рік, то обласним радам компенсувати це нічим. А у нас на балансі понад 100 комунальних установ, які подають тепло”.

За словами Володимира Квурта, саме те, що обласна рада наразі не розуміє, скільки бюджетних коштів доведеться скерувати на компенсацію вартості газу, вирішили поки не вносити зміни до бюджету.

“За моїми відчуттями, значна частина комісії підтримала такий підхід: давайте не розподіляти ці ресурси, давайте зробимо паузу на місяць, аби дати установам можливість укласти угоди. Ці угоди не авансуються, вони оплачуються по факту. Тож коли будуть укладені угоди, ми розумітимемо, скільки коштів потрібно установам, щоб їх “витягнути”, – каже Володимир Квурт. – Цей час треба використати для якісних перемовин з Кабінетом міністрів, з профільним міністром, з “Нафтогазом”. І усі області тут мають виступити зі спільною позицією. Двадцять областей мають фактично нульові бюджети розвитку цього року. Ми говоримо про серйозне невиконання бюджетів цього року. І це при тому, що енергоносії були закладені на рівні восьми гривень. Фактично, увесь ресурс, який буде збиратись в областях, буде йти виключно на покриття енергоносіїв. Ця ситуація недопустима і потребує негайного реагування. Ми маємо насправді надзвичайну ситуацію, адже багато установ зараз взагалі не отримують газ”.

Коментарі

Позначки: , , ,