Наш законопроект допоміг реалізувати очікування українців про скасування касти недоторканих, – Порошенко

Новини 30 Серпня, 2019 73

Фото: eurosolidarity.org

Водночас Порошенко застеріг парламент від спроб ухвалити зміни до Конституції щодо скасування недоторканності із порушенням законодавчо визначеної процедури

Український народ чекав 25 років на скасування депутатської недоторканності, однак ці зміни до Конституції мають бути внесенні з чітким дотриманням усіх процедур, – про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко, – повідомляє прес-служба фракції політичної партії «Європейська Солідарність» у Верховній Раді України.

«Я наголошую на тому, що ні мені як п’ятому президенту України, ні «Європейській Солідарності» нема чого боятися. Ми діяли виключно за законом і мета нашого перебування у Верховній раді дев’ятого скликання – рух країни в Європейський Союз і НАТО», – сказав Петро Порошенко.

Він наголосив, що ЄС і НАТО це і є принципи верховенства права, рівність всіх перед законом та закликав при підготовці законопроекту до другого читання врахувати європейську законодавчу практику щодо депутатського імунітету.

«25 років український народ чекає скасування касти недоторканних», – сказав Петро Порошенко на засіданні Верховної ради України і повідомив, що фракція підтримає схвалення відповідного законопроекту.

Він наголосив, що у 2014 році, на момент його обрання президентом, в Україні існувало понад 8 тис недоторканних осіб. За його словами, завдяки судовій реформі надання дозволу Верховної ради щодо притягнення суддів до кримінальної відповідальності скасовано і це питання вирішується Вищою радою правосуддя.

Петро Порошенко додав, що пишається тим, що саме він як глава держави був автором законопроекту про скасування депутатської недоторканності. Він нагадав, що документ було розроблено за його дорученням Конституційною комісією.

Водночас лідер партії застеріг парламент від спроб ухвалити зміни до Конституції щодо скасування недоторканності із порушенням законодавчо визначеної процедури, і нагадав про голосування за закони 16 січня 2014 року в парламенті.

«Я наголошую на тому, що це ставить під загрозу результат нашої роботи. 16 січня 2014 намагалися руками проголосувати ці сумнозвісні закони. Не повторюйте помилок. Бо це тільки ззовні здається, що порушення процедури – це нічого страшного. Насправді щодо Конституції – це є абсолютно неприпустимо», – зазначив п’ятий президент України.

Фракція «Європейська Солідарність» буде голосувати за проект закону про зняття депутатської недоторканності в першому читанні! 25 років український народ чекає скасування касти недоторканих. За останні 5 років в Україні існувало більше 8 тисяч недоторканих. Судова реформа зняла недоторканність із суддів, перевела надання дозволу народних депутатів на притягнення суддів до кримінальної відповідальності на так званий індемнітет. Коли Вища рада правосуддя – не політичний орган – дуже швидко розглядає і надає дозвіл на притягнення суддів до кримінальної відповідальності. Пишаюся тим, що я як президент України був автором законопроекту про скасування депутатської недоторканності. Алгоритм і процедура зазначеного законопроекту робиться наступним чином: він був розроблений Конституційною комісією, створеною моїм указом. Після того, як я вніс законопроект до ВР, він був проголосований у парламенті, спрямований до Конституційного Суду і Венеціанської комісії. Це – звичайна конституційна процедура. Щоб їх висновки були спрямовані Раді, щоб були проголосовані зміни до Конституції в частині недоторканності з урахуванням висновків Венеціанської комісії. Це адаптація українського законодавства до законодавства ЄС. Інших механізмів не існує. Другий крок – це врахування висновків Конституційного Суду. Я наголошую: висновки КС мають бути імплементовані. Зараз відбувається порушення конституційної процедури. Це ставить під загрозу результат нашої роботи.

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 29 серпня 2019 р.

 

Коментарі

Позначки: , , ,