“Нафтогаз Трейдинг” планує підняття вартості газу для бюджету на 27,5%, – Гнатуш

Новини 11 Січня, 2022 183

“Нафтогаз Трейдинг” планує підняття вартості газу для бюджету на 27,5%.

Про це у ефірі одного із телеканалів заявив експерт з питань енергетики Андрій Гнатуш, пише Четверта студія.

Коментуючи рішення уряду про те, що виробникам соціально значних продуктів дадуть газ за пільговою ціною, експерт наголосив, що з точки зору ринкової економіки – це крок назад, але з точки зору способу погашення полум’я у країні такий крок є правильним.

“Ми могли б догратись до того, що на поличках супермаркетів купували б білоруський, молдовський чи навіть німецький хліб. Це нонсенс, адже Україна є житницею Європи, але має такі проблеми із вартістю енергоносіїв для того, щоб спекти продукт, який має бути на столі у кожного українця”, – сказав Гнатуш.

Він також розповів, чого можна очікувати у майбутньому.

“На жаль, “Нафтогаз Трейдинг” планує підняття вартості газу для бюджету на 27,5%. Вони вже зараз планують розсилати ці договори теплокомуненерго, щоб ті були в курсі і переукладали договори із своїми контрагентами. Ми розуміємо, що такі провали є болючі для економічної стабільності маленьких ОТГ, які тільки вчаться жити у такий буремний час. На мою думку, винне у цьому екс-керівництво “Нафтогазу”, яке потрібно притягувати до кримінальної відповідальності. Саме вони, на мою думку, спеціально, провалили програму власного газовидобутку”, – розповів Андрій Гнатуш.

Водночас експерт наголосив, що розчерком пера точно не можна змінювати правила гри на газовому ринку України, адже люди, які працюють у цій сфері, розраховують на певну стабільність. Проте через такі незбалансовані і непрогнозовані дії можна очікувати відтік інвестицій із цієї сфери.

“Ми дійшли до того, проти чого боролись”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 30 грудня ухвалив рішення, які дають можливість суттєво знизити ціну на газ для виробників соціально важливих продуктів.

Зокрема, виробники соціально важливих продуктів зможуть купувати газ українського видобутку (окрім природного газу, що буде постачатися підприємствами групи «Нафтогаз» для потреб населення, ТКЕ, бюджетних, комунальних установ) за ціною, в якій максимальна націнка становитиме 25%.

Український газ за зниженою ціною зможуть купувати виробники наступних груп товарів: хліб, борошно, молоко, олія соняшникова, яйця та м’ясо куряче.

Таке рішення дозволить виробникам цих продуктів не зупиняти виробництво та не підвищувати ціни на соціально важливі продукти. Рішення Уряду щодо максимальної націнки на газ для виробників соціально важливих продуктів буде діяти до 30 квітня 2022 року.

Коментарі

Позначки: , , ,