На Яворівщині прощею вшанували постать Митрополита Андрея Шептицького (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Новини 29 Липня, 2020 394

Фото: Яворівська РДА.

29 липня відбулась традиційна проща до Прилбич з нагоди 155-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького.

Про це пише “Четверта студія” з посиланням на прес-службу Яворівської РДА.

В межах прощі відбулась панахида біля каплиці-усипальниці, Божественна Літургія, яку очолив Владика Ігор, митрополит Львівський, молитва за прославу праведного митрополита Андрея, водосвяття, благословення вірних свяченою водою.

По завершенні Божественної Літургії презентація відеофільму про митрополита Андрея Шептицького, за участю дітей прилбицької парафії праведного митрополита Андрея та блаженного Климентія Шептицьких та району.

Довідково: Прилбичі — село в Яворівському районі, де народився митрополит Андрей Шептицький, ЧСВВ (29.07.1865-01.11.1944) – український релігійний діяч, єпископ Української греко-католицької церкви; від 17.01.1901 до смерті митрополита Галицький та Архієпископ Львівський — настоятель Української греко-католицької церкви.

За мудрі настанови й великі труди він отримав багато народних імен: Український Мойсей, Духовний будівничий, Провідник української нації, Великий митрополит. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку церкву як в Україні, так і за кордоном. Бувши одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Прилбичі стали родинним маєтком Шептицьких всередині ХVІІІ ст.

Коментарі

Позначки: , , ,