На Сихові неповнолітні працюють вуличними агітаторами (ФОТО)

Новини 21 Жовтня, 2020 737

Фото: ГМ ОПОРА

У Сихівському районі міста Львова  Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала два випадки, коли неповнолітні хлопці роздавали партійні газети, а також листівки політичної партії “Слуга народу”.

Як пише «Четверта студія», на сайті ГМ ОПОРА повідомляється, що спершу, представниця ОПОРИ помітила двох юнаків неподалік кінцевої зупинки 53 автобуса на проспекті Червоної Калини. Вони були одягнені у накидки з написом “Зе!місцеві Слуга народу”. Біля партійного кубу хлопці роздавали перехожим календарики. З однієї сторони на ньому є зображення пам’ятника Митрополита Андрея у Львові, з іншої – текст “Зе!місцеві Слуга народу. Максим Козицький – лідер списку до Львівської обласної ради. Львівщина має розвиватись!” Також хлопці роздавали перехожим буклети із зображенням кандидата на посаду міського голови Львова Тараса Кльофи, списком кандидатів від політичної партії у Сихівському районі.

Представниця мережі ОПОРА запитала у хлопців скільки їм років, на що ті відповіли, що 16.  Юнаки додали, що мають дозвіл від батьків роздавати агітаційні матеріали. Однак, жодного документу, який би підтвердив ці слова, вони показати не змогли. Поруч також не було дорослих.

Ще двоє юнаків, одягнені у брендовані накидки, роздавали аналогічні листівки і партійні газети неподалік кінотеатру Довженка. Вони розповіли, що їм – 16 років. І додали, що також волонтерять з дозволу батьків. Однак, документально підтвердити цю інформацію хлопці не змогли.

Громадянська мережа ОПОРА намагалася почути коментар з приводу цієї ситуації в керівника львівського обласного осередку політичної партії “Слуга народу” Максима Козицького. На час виходу публікації Козицький не відповів на телефонні дзвінки.

Відповідно до частини 3 статті 9 Виборчого Кодексу України виборці можуть брати участь у проведенні передвиборної агітації на відповідних виборах. Згідно з частиною 1 статті 8 Кодексу, виборцем є особа, яка має право голосу, а саме громадянин, якому на день голосування виповнилося 18 років.

Згідно частиною 2 статті 51 Виборчого кодексу України  громадяни України мають право вільно і всебічно обговорювати передвиборні програми кандидатів, партій (організацій партій) – суб’єктів виборчого процесу, політичні, ділові та особисті якості кандидатів, вести агітацію за або проти кандидатів, партій (організацій партій).

Згідно з частиною 1 статті 7 закону “Про волонтерську діяльність” волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Як пише «Четверта студія», з початку вересня 2020 року,  у соцмережах з’явилася велика кількість оголошень  з пропозицією роботи промоутером, зокрема, і у місті Львові. Серед вимог до претендентів зазначається:

«Вік від 16 років, без досвіду; Енергійність, комунікабельність, стресостійкість;

Умови роботи:

Оплата праці поденна: Ставка + відсотки та премії

Забезпечуємо комфортною та стильною корпоративною формою.

Обов’язки:

Гіперактивна Консультація клієнтів та роздача флаєрів».

 

Коментарі

Позначки: , , , , , ,