На рахунках «Гарант Енерго М» борг у 700 мільйонів

Новини 09 Травня, 2019 60

Фото: galnet

Борг нового управителя обох ТЕЦ на Львівщині перед АТ «УкрТрансгаз» близько 379 млн грн, за газ на пільгових умовах перед «Нафтогаз Україна» – більше 7 млн грн, ще понад 320 млн грн за газ на виробництво теплової енергії. 

Про це повідомляє Галнет з посиланням на програму «ЦРУ» (Центр розслідувань України).

Як зазначається, під час розслідування журналісти програми звернулись до самих представників АРМА як контролюючого органу нового Управителя. Начальник управління менеджменту активів АРМА Віталій Різник запевнив, що ПП «Гарант Енерго М» за поданими звітами працює ефективно.

«Борг, який виник внаслідок прийняття до управління активів, погашається виключно за рахунок дебіторської заборгованості, яка належить власникам. Не повернуто ні копійки. Відповідно борг залишається в тому стані, в якому й був. Можливо він обріс штрафами, пенями, нарахуваннями…Нам це байдуже. Це питання до власника і до боржників», – коментує ситуацію Різник.

Проте менеджер АРМА зізнається, що все ж підприємство з усього потенціалу використовує лише 10%, якщо брати до уваги лише останні кілька місяців.

Нагадаємо, за час передачі активів Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ новому управителю, у ПП «Гарант Енерго М» змінилось уже 5 директорів. Наразі керівником підприємства є Микола Літовченко. Чоловік на запитання про борги та стан теплоцентралей також скидає вину на попередніх власників чи то на саму АРМу. У той же час у містах немає гарячої води, до оплювального сезону 2019-2020 року залишилось 5 місяців, а жодних робіт з підготовки не проводиться та не планується. А це означає, що більше 70 тис. мешканців Нового Роздолу та Новояворівська знову все літо та осінь грітимуть воду самотужки. Якщо опалювальний сезон й розпочнеться вчасно, то під питанням «виносливість» теплоцентралей та їх здатність витримати навантаження, а бригад – вчасну ліквідацію поламок.

Коментарі

Позначки: , , , ,