На місці будівництва дороги біля Трускавця виявили унікальні артефакти (ФОТО)

Новини 12 Вересня, 2020 430

Фото: "Варто - Галицькі новини"

Вік цієї унікальної знахідки з артефактами – понад сім тисяч років

На місці будівництва нової об’їзної дороги до Трускавця археологи виявили поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки, яка древніша за Трипільську. Вік цієї унікальної знахідки з артефактами – понад сім тисяч років.

Як пише «Четверта студія», про це повідомляє «Рятівна археологічна служба».

Як зазначається, пам’ятку, якій більше, аніж сім тисяч років, знайшли археологи при дослідженні ділянки, що відвели під будівництво обходу Трускавця. У давнину тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки – давнішої за трипільську

За два тижні досліджень науковці розкрили кілька об’єктів. Розмір найбільшої споруди сягав 23Х8 м – це характерний для цієї культури «довгий дім», що мав прямокутну форму і був збудований у вигляді опорно-стовпової конструкції.

«Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на декілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини», – розповів керівник досліджень співробітник Рятівної археологічної служби Олександр Сілаєв.

Основні знахідки на поселені – з кременю. Серед артефактів – серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.

Культура лінійно-стрічкової кераміки – одна з найдавніших на території України, представники якої почали освоювати землеробство та скотарство. Свою назву вона отримала через специфіку орнаментування кераміки.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,