На Львівщині зросла кількість звернень до “швидкої допомоги” (ВІДЕО)

Новини 21 Жовтня, 2021 268

Фото ілюстративне. Джерело: "Ваше здоров'я"

Майже 5000 дзвінків звернень до “швидкої” фіксують на Львівщині впродовж останнього тижня практично щодня. Це вдвічі більше, ніж перед початком цієї хвилі захворюваності на коронавірус. Кількість виїздів бригад швидкої допомоги теж зросла до 800-850 виїздів бригад щодоби.

Як пише “Четверта студія”, про це Суспільному розповів керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

У диспетчерську службу екстреної медичної допомоги дзвінки надходять з усієї області.

“Якщо брати загальну кількість дзвінків, то в умовах пандемії в нас може бути 4-5 тисяч дзвінків. До прикладу, у період до пандемії коронавірусу було від півтори до двох тисяч дзвінків. Тобто практично навантаження на оперативно-диспетчерський відділ зросло до трьох разів”, — каже старша лікарка оперативно-диспетчерського відділу Оксана Осколкова.

Зміна у диспетчера триває 12 годин. За цей час кожен працівник може прийняти до двох сотень дзвінків на лінію “103”.

“Я так думаю, що кожен другий – це є ковідні виклики. Навантаження зросло, раніше хоч якісь перерви були між викликами, а зараз ми працюємо нон-стоп. Треба з кожним поговорити, відмовити або записати виклик”, — каже диспетчерка Мар’‎яна Салаш.

Водій “швидкої” Володимир Темчин працює у службі майже п’ятдесят років. Чоловік каже, щодня їздить на виклики до хворих на коронавірус.

“В день буває і два, і три виклики. І то ще ми не ковідна бригада, яка їздить стовідсотково на такі виклики. Але роботи багато, тому їздимо всі, почергово, кому поступає виклик, той і їде. Загалом дуже, дуже багато викликів і серйозні виклики, так що тяжко, що правда, то правда”, — каже Володимир Темчин.

Фельдшерка Галина Вільхова каже, чи не половина виїздів зараз припадає на хворих на коронавірус.

“Побільшало госпіталізацій. У приймальному відділенні, “жовта” зона воно в нас називається, там насправді є черги”, — каже Галина Вільхова.

Щодня на Львівщині працюють приблизно 140 бригад екстреної допомоги. За одну добу вони роблять понад 800 виїздів.

“Станом на сьогодні щодоби ми фіксуємо близько 5 тисяч викликів на лінію “103”. На 800 викликів ми робимо виїзди бригадами швидкої допомоги, з них 200 — до пацієнтів з коронавірусом. Це величезне навантаження”, — каже керівник екстреної медичної допомоги Львівщини Андрій Васько.

За словами Андрія Васька, під час попередньої хвилі коронавірусу, яка була навесні, максимальна кількість виїздів “швидкої” становила 750 за добу. Наразі понад 800 виїздів фіксують ледь не щодня.

 

Коментарі

Позначки: , ,