На Львівщині визначили заклади для розміщення людей з підозрою на коронавірус

Новини 25 Лютого, 2020 218

Фото: ЛОР

Обласну інфекційну лікарню визначено базовим медичним закладом лікування у разі виявлення захворювання. Окрім того, санаторій «Немирів» визначено, як місце обсервації

Облдержадміністрація спільно з Львівською обласною радою, міською радою, ситуацію із запобігання поширенню коронавірусу тримає на контролі. В межах сьогоднішньої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дійшли згоди щодо виділення додаткових коштів на протидію занесенню інфекції. 

Як пише «Четверта студія» з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради, про це під час брифінгу повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Мусимо готуватися до можливого занесення вірусу на територію Львівської області. Львівську обласну інфекційну лікарню визначено базовим медичним закладом лікування у разі виявлення захворювання. Окрім того, комісія визначила Львівський обласний протитуберкульозний санаторій «Немирів» як місце тимчасової обсервації, де можна утримувати людей, що мали контакт із хворими. Ми забезпечені засобами захисту, їх є 2000 комплектів. Всі заходи, що ми вживаємо – це відомі заходи, які дають ефект при звичайних гострих респіраторних захворюваннях», – наголосив під час брифінгу Максим Козицький.

«Ми занепокоєні ситуацією, яка склалася з поширенням небезпечного коронавірусу в Європі. Відтак маємо зробити усі необхідні превентивні заходи, щоб унеможливити або мінімізувати можливість потрапляння хвороби в Україну, зокрема на Львівщину. Отож, на засіданні комісії з ТЕБ і НС ми ухвалили рішення виділити фінансовий ресурс у сумі 25 млн грн з обласного бюджету на закупівлю медтехніки, спеціальних костюмів, засобів гігієни, масок для наших медичних закладів. Наразі на території області не зафіксовано жодного захворювання на коронавірус, однак ми маємо бути готовими до різних викликів у разі виявлення таких хворих на Львівщині і відповідно реагувати на них», – наголосив перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк.

Інфекційна лікарня є єдиною спецустановою, де надається допомога хворим з інфекційними хворобами, тому саме її визначено як місце надання лікувальних послуг для хворих.

«Лікарня може прийняти 260 пацієнтів, а при потребі 300. Персонал до реагування готовий. Маємо костюми біозахисту, маски, респіратори, необхідні антибактеріальні розчини та інші препарати. У відділенні інтенсивної терапії для допомоги пацієнтам із тяжкою формою перебігу хвороби є необхідні препарати для проведення штучної вентиляції легень, є лабораторія для досліджень тощо. Ми готові для надання допомоги всім категоріям хворих», – зазначив директор Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Сергій Федоренко.

Медики зазначають, що терапії, яка скерована на знищення самого вірусу у світі не існує. Так само як вакцини. Тому зараз фахівці наголошують на потребі якнайретельнішої профілактики захворювання. Коли йдеться про реагування і профілактику, то алгоритм дій затверджено Міністерством охорони здоров’я. Він стосується схеми реагування при випадку виявлення особи, яка повернулася із небезпечної зони або особи, яка контактувала з зараженим.

«Вірус викликав великий ажіотаж своєю контагіозністю. На предметах повсякденного обігу він зберігається до 9 днів та поширюється повітряно-крапельним шляхом. Тому заходи профілактики такі ж як і при грипі. В області є комплексний план профілактики грипу, який вводиться в дію при підвищенні в області випадків захворювання. Ми маємо дві лабораторії, в яких повністю можна ідентифікувати вірус. Найближчим часом ми закупимо тести і зможемо швидше проводити заходи з локалізації вогнища», – поінформував директор ДУ “Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Роман Павлів.

На усіх пунктах пропуску, залізничних вокзалах та аеропорту роздаватимуть інформативні матеріали про те, як діяти, аби унеможливити поширення вірусу.

 

Коментарі

Позначки: , , , , ,