На Львівщині вперше за десятиліття зафіксовано випадок правця серед дорослих

Новини 02 Жовтня, 2018 21

Ілюстрація: health-loda.gov.ua

87-річна жінка у важкому стані

На Львівщині зафіксовано перший за 10 років випадок правця серед дорослих.

Про це повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Як зазначається у повідомленні, до реанімації Львівської обласної клінічної лікарні у важкому стані потрапила потрапила 87-річна мешканка Яворівського району, у якої діагностували правець.

У Львівській ОДА наголосили, що єдиним способом захистися від правця є вакцинація.

«Вакцини АКДП та АДП-М наявні на Львівщині в достатній кількості», – інформує ЛОДА.

Довідка. Правець  – це захворювання, що спричиняється спорами анаеробних бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин.

Інфікуватися правцем можна при потраплянні грунту в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Особливо небезпечні глибокі рани, де створюються безкисневі умови, необхідні для розвитку правцевої палички. Від людини до людини це захворювання не передається.

Симптоми правця: cтиснення щелеп, м’язові спазми (часто в шлунку), болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, “витріщання” очей, біль голови, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття, неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм), утруднення дихання.

Правець – смертельно небезпечна хвороба.

Ознаки захворювання з’являються з 3 по 21 день після зараження. При появі перших симптомів, негайно зверніться до лікаря. За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я.

Єдиний спосіб захистися від правця – вакцинація. Імунітет після захворювання швидко минає, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви перехворіли на правець.

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим необхідно проводити щеплення  кожні 10 років.

 

Коментарі

Позначки: , , ,