На Львівщині вартість паю вдвічі вища за середню по Україні

Новини 29 Листопада, 2021 43

На Львівщині вартість паю вдвічі вища за середню по Україні

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України,  на території Львівської області, з моменту скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня поточного року здійснено 1462 правочини щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу –  1,19 тис. га.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛОДА.

З них щодо купівлі – продажу так званих «підмораторних» земель сільськогосподарського призначення – паїв – 271 угоди на площу 342,7 га.

Це  лише 0,005% від загальної площі проданих паїв по Україні у звітний період. При цьому, середня вартість 1 га паю в області становить 104,13  тис. грн, що більш як в 2 рази вища за середню ціну по Україні.

На території держави,  станом на сьогодні, укладено 52 117 угод в рамках ринку землі, з них щодо купівлі – продажу земель сільськогосподарського призначення – паїв – 18 168 угод на площу 65,79 тис. га. Середня вартість 1 га паю по Україні становить 44,23 тис. грн.

Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5327 нотаріусів. Всього заяв – 5981, із них погоджено 5296, відмову отримали 685. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі.

«Як ми і прогнозували, власники паїв Львівщини не поспішають продавати землю в очікуванні на зростання ціни. І ціни прогнозовано зростають. У порівнянні з вереснем, середня вартість 1 га паю в нашому регіоні у листопаді збільшилась майже на 25 %. Це також свідчить про те, що населення регіону  доволі поінформоване про ринок землі та досвід провадження ринку землі в країнах ЄС», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Довідково: Найбільше угод купівлі-продажу земельних ділянок укладено на території Харківської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Полтавської, Херсонської  областей

Коментарі

Позначки: ,