На Львівщині в цьому році ще не було зареєстрованих випадків отруєнь грибами - Четверта студія

На Львівщині в цьому році ще не було зареєстрованих випадків отруєнь грибами

Новини 02 Жовтня, 2018 7

Ілюстрація: фотограф Geert Weggen

Вживання дикорослих грибів мешканцями області є традиційним

Вживання дикорослих грибів на Львівщині є традиційним, але ця традиція несе в собі значний ризик щодо отруєння, а іноді й смерті.

Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Згідно повідомлення МОЗ України протягом 2018 року в Україні вже отруїлися дикорослими грибами 174 людини, 11 з них померло.

У Львівській області в цьому році ще не було зареєстрованих випадків отруєнь грибами.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Як вберегтися від отруєння грибами і що робити при підозрах на отруєння.

Найдієвіша порада, яка вбереже вас від отруєння грибами, – це відмовитися від споживання дикорослих грибів. Абсолютно протипоказане споживання грибів для дітей до 12 років, жінок у період вагітності і грудного вигодовування, людей літнього віку.

Не купуйте гриби на ринках стихійної торгівлі і не збирайте їх поблизу трас, підприємств, забруднених територій.

Ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте, остерігайтеся пластинчатих грибів та не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі, не вживайте також сирих грибів.

Щоб уникнути отруєння грибами, користуйтесь правилом “однієї доби”: готуйте гриби протягом першої доби після збирання (відварюйте щонайменше тричі по 30 хвилин) і зберігайте грибні страви не більше доби.

Основні ознаки отруєння грибами

Нудота, блювання, різкий біль в животі, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення.

  • Перша допомога при отруєнні грибами
  • Найголовніше – терміново телефонуйте «103».
  • Якщо є можливість, промийте шлунок простою водою чи прийміть сорбенти.
  • До приїзду медичної допомоги дотримуйтесь постільного режиму і пийте багато рідини – води, підсоленої води або прохолодного чаю. Це допоможе відновити водно-сольовий баланс та вивести токсини.
  • Категорично заборонено вживати алкоголь, будь-яку їжу чи молочні та кисломолочні продукти – це може пришвидшити всмоктування токсинів.
  • Ні у якому разі не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся “перечекати” – це може бути смертельно небезпечно.
  • Залишки грибів або грибних страв треба обов’язково зберегти, тому що проведене лабораторне дослідження допоможе встановити причину отруєння та призначити правильне лікування.

Ніякого самолікування! Тому що, чим більше токсинів потрапить у кров, тим важче буде відбуватися перебіг отруєння.

 

Коментарі

Позначки: , , ,