На Львівщині сімейні лікарі уже видають свідоцтва про вакцинацію

Новини 10 Червня, 2021 313

Наталія Тімко. Фото Четверта студія

Станом на сьогодні особи, які отримали дві дози однієї з трьох вакцинщо використовуються в Україні, можуть звернутися до свого сімейного лікаря для отримання свідоцтва про вакцинацію. Воно видруковується з медичної інформаційної системи. 

Про це на брифінгу щодо епідситуації на Львівщині розповіла виконуюча обов’язки генерального директора Львівського обласного лабораторного центру Наталія Іванченко, пише Четверта студія.

«У свідоцтві вказується прізвище та ім’я як у закордонному паспорті, дата народження, відомості коли і якою вакциною людина провакцинована. Цей бланк завіряється печаткою лікаря і печаткою установи, яка його видає. На сьогоднішній день – це і є документ, який можна пред’являти при перетині кордону країн, які вимагають документ про вакцинацію», – зазначила Наталія Іванченко.

Вона також розповіла, що зараз вирішується питання, як виглядатиме бланк міжнародного сертифіката вакцинації для всіх країн ЄС, затвердженої уніфікованої форми сертифіката ще немає. Тому сімейні лікарі видають бланк відповідно до Міжнародних медико санітарних правил 2005 р.

«Щодо послаблення карантинних обмежень в Україні,  то в силі залишається вимога, що коли люди повертаються з-за кордону,  вони повинні або перебути на самоізоляції, або здати ПЛР-тест. Так, держава гарантує безкоштовне обстеження на наявність коронавірусу, але це стосується осіб, які мають найменші ознаки гострого респіраторного захворювання, або осіб з позитивним швидким тестом на коронавірус, або з ознаками запалення легень, або, якщо хворий хтось із членів сім’ї. Тому, якщо ви вирішуєте здати ПЛР-тест, щоб не бути на самоізоляції після повернення з-за кордону, витрати за нього держава не відшкодовує», – наголосила Наталія Іванченко.

Коментарі

Позначки: ,