На Львівщині «прийшли» голосувати люди, які у день виборів перебували за кордоном

Новини 01 Листопада, 2020 220

Ілюстрація: ФБ/Вікторія Сюмар

У Старосамбірському та Дрогобицькому районах

На Львівщині поліція розслідує факти порушення виборчого законодавства.

Як пише «Четверта студія», у відділі комунікації Головного управління Національної поліції у Львівській області повідомили, що  30 жовтня у Старосамбірське відділення поліції звернувся місцевий мешканець  – колишній кандидат у депутати однієї з ОТГ та повідомив про те, що на двох виборчих дільницях району проголосували громадяни, які у день виборів, 25 жовтня,  перебували за кордоном.

За цим фактом слідчі Старосамбірського відділення поліції  відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст.158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше одного разу, викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі) Кримінального кодексу України.

29 жовтня у Дрогобицький відділ поліції  надійшло повідомлення від місцевого мешканця про те, що 26 жовтня під час підрахунку голосів на одній з виборчих дільниць району  було виявлено 15 заяв, написаних від імені різних людей написані одним почерком, про надання можливості голосувати за місцем проживання за станом здоров’я. До цих заяв були додані  довідки про те, що ці громадяни  не можуть самостійно пересуватися.

За цим фактом слідчі територіального відділу поліції за процесуального керівництва Дрогобицької місцевої прокуратури відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 – 3 (Фальсифікація, підроблення, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації, документації референдуму, викрадення, пошкодження, приховування, знищення печатки виборчої комісії, комісії референдуму, виборчої скриньки, списку виборців чи учасників референдуму) Кримінального кодексу України.

Досудові розслідування тривають.

Коментарі

Позначки: , , ,