На Львівщині лісівники натрапили на рідкісного для наших країв плазуна (ФОТО)

Новини 26 Червня, 2019 843

Фото: "Жовківський лісгосп"

У Бутинському лісництві, лісівники натрапили на рідкісного для наших країв плазуна – черепаху.

Як повідомляє ДП «Жовківський лісгосп», лісові болота та рівнинні водойми є одним з місць її оселення, а проте це перша черепаха, яку тут побачили працівники лісництва на невеликій лісовій галявині.

Як зазначається, цілком можливо, що із зміною кліматичних зон, черепахи перестануть бути рідкістю й на заході України. Плазунку сфотографували та віднесли до найближчої водойми, де вона одразу ж пірнула у воду.

До слова, у фауні України із ряду черепахових водиться лише європейська болотна черепаха. Зафіксована на світлинах лісівників рептилія дуже схожа саме на цей вид.
Ареал виду охоплює Південну та Центральну Європу, Передню Азію та північно-західну частину Африки. Зустрічається в Україні у річках басейну Чорного моря та у Криму. Зустрічається у лісових, лісостепових та степових районах, де заселяє болота, плавні, озера, ставки, річні заводі з мулистим дном.

Приносить користь, знищуючи личинок комарів та хвору рибу. Болотна черепаха — санітар водойми. При всій своїй спритності у воді їй вдається спіймати лише хвору або поранену рибу, що в цілому сприяє покращенню популяції риби.

Фото: “Жовківський лісгосп”

Довідка. Бутинське лісництво, загальною площею 4816 га, входить до складу «ДП Жовківське ЛГ» і розташоване в південно-західній його частині на території Сокальського і Жовківського районів. Лісові  масиви  лісництва розташовані на території горбогірного пасма Розточчя та рівнини Малого  Полісся, і за типом рельєфу є горбисто-рівнинними.

 

Коментарі

Позначки: , , ,