На Львівщині декілька років моляться перед зачиненою церквою (ФОТО)

Новини 30 Січня, 2021 686

Фото: FB Тетяна Лесик

На Львівщині греко-католики вже декілька років моляться просто неба перед зачиненим храмом.

Як пише «Четверта студія» у департаменті інформації УГКЦ повідомили, що у с. Дубрівка Самбірського району Львівської області вже тривалий час існує конфліктна ситуація довкола храму Святого Василія Великого, який до 1946 р. перебував у власності Української Греко-Католицької Церкви, а тепер зачинений.

Після того як місцеві греко-католики оприлюднили в соцмережі світлини з різдвяних богослужінь просто неба перед зачиненим порожнім храмом, це викликало обурення серед людей різних віросповідань.

Про це, відповідаючи на запити ЗМІ, повідомляє Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У повідомленні зазначається, що у 1946 р. радянська влада насильно відібрала храм Святого Василія Великого у греко-католицької громади і передала його Російській Православній Церкві.

У 1994 р. храм було передано у почергове користування УГКЦ та УАПЦ, втім православна громада так і не допустила греко-католиків до богослужінь.

У 1997 р. Львівська обласна державна адміністрація, проігнорувавши права греко-католиків на свій старовинний храм, передала його в одноосібне користування православній громаді.

У 2009 р. православна громада збудувала новий храм Різдва св. Івана Хрестителя, а стародавній зачинила. За весь час користування храмом у ньому не було проведено належного ремонту, тому впродовж останніх десятиліть він руйнується як ззовні, так і всередині.

Греко-католицька громада с. Дубрівка неодноразово докладала зусиль, щоб вирішити це питання мирним шляхом.

Починаючи з 2016 р., громада почала звертатися до судів різних інстанцій з надією відновити богослужіння у своєму старовинному храмі.

На сьогодні справа вкотре розглядатиметься в суді.

Христос Рождається!
Дорогі брати і сестри у христі, як священик котрий вже п’ятий рік молиться з парафіянами під…

Опубликовано Любомиром Григелем Четверг, 28 января 2021 г.

 

Коментарі

Позначки: , , , ,