На Львівщині через укус змій до медзакладів області шпиталізували дві дитини

Новини 05 Серпня, 2022 16
На Говерлі 24-річного мешканця Львова вкусила змія

Напередодні, 4 серпня, на Львівщині зафіксували два випадки укусу змій, внаслідок яких постраждали дві дитини 11 та 8 років.

Про це повідомляє Львівська ОВА, пише “Четверта студія”.

Перший випадок трапився близько 10:20 год у лісі поблизу  с. Словіта (Глинянська ТГ). Дитину доставили до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру у стані середнього ступеня важкості. Другий –  близько 23:25 год у с. Опарі (Меденицька ТГ). Постраждалого у стані середньої важкості доставили до Дрогобицької ЦРЛ.

При укусі категорично не можна відсмоктувати отруту, накладати джгут, робити надрізи, припікати місце укусу, накладати пов’язки з маззю.

Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, нудота, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, гіпотонія. Ступінь вираження симптомів залежить від кількості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні випадки трапляються рідко.

У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про дві речі. По-перше, необхідно знерухомити постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні засоби, наприклад за допомогою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футболку). Важливо знати: що більше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом.

По-друге, до рани варто прикласти щось холодне. До слова, для цього існують спеціальні охолоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.

Коментарі

Позначки: ,