На кордоні можливі затримки та суворі перевірки: З Угорщини насувається чума свиней

Новини 14 Травня, 2019 110

Африканську чуму свиней зареєстрували серед диких кабанів в Угорщині ще 19 квітня. Всесвітня організація охорони здоров’я тварин повідомила про перший спалах африканської чуми свиней в Угорщині. Тоді небезпечну хворобу виявили серед диких кабанів в районі Гевеш. Про це пише Мукачево.нет.

Тож на кордонах знову можуть ввести жорсткий контроль, аби не пропустити продовольчі товари, що можуть мати джерело інфекції. Адже найбільш імовірним джерелом інфікування вважають продовольчі відходи, привезені іноземними громадянами, які працюють у значній кількості на промислових об’єктах, розташованих в цьому районі.

Про стрімке розповсюдження чуми свиней з боку Угорщини повідомляють і словацькі ЗМІ. Зокрема інформують про те, що на поблизу угорсько-словацького кордону на півдні Земпліна вже знайдено принаймні п’ять померлих диких кабанів.

Експерти зазначають, що африканська чума свиней може принести серйозну загрозу на території Словаччині.

Адже у випадку передачі хвороби домашнім свиням, ця хвороба може спричинити значні економічні втрати. Адже у прикордонному регіоні знаходиться 39 середніх і малих фермерських господарств і близько 189 приватників, які утримують свиней.

Наразі відбувається перевірка всіх господарства, про небезпеку попереджені також мисливські товариства.

«Ветеринарна адміністрація дуже суворо контролює також перевезення через кордон продуктів харчування, особливо м’яса та м’ясних продуктів. Ми разом з поліцією регулярно перевіряємо вантажівки, що слідують з Польщі та Угорщини. Звичайно, перевіряємо й м’ясні магазини, нас цікавлять, головним чином, постачальники і якість м’яса і продуктів», – зазначив Станіслав Ковалік, директор обласної ветеринарної та продовольчої адміністрації у місті Требішов.

Слід зазначити, що в Угорщині вважають, що чума свиней може розповсюджуватися на території країни через неконтрольовану міграцію диких кабанів з боку України.

Зокрема Угорщина пропонує звести паркан на кордоні з Україною. Щільний паркан з колючим дротом має захисти Угорщину від диких кабанів із Закарпаття, які можуть розповсюджувати африканську чуму свиней.

Кордон між країнами, як відомо, проходить на території, що межує із Закарпаттям і має чимало незахищених ділянок, якими користаються як дикі тварини, так і контрабандисти.

Нагадаємо, Угорщина час від часу проводить додаткові перевірки на кордоні через африканську чуму свиней, у зв’язку з чим збільшується час очікування для перетину.

Коментарі

Позначки: ,