МЗС закликало ЮНЕСКО долучитися до порятунку Ханського палацу в окупованому Криму

Новини 20 Січня, 2018 80

Ханський палац

Україна закликала ЮНЕСКО вжити невідкладних заходів заради збереження Ханського палацу у Бахчисараї на території окупованого Криму

“Ситуація у галузі культури на території окупованого Криму викликає глибоке занепокоєння та обурення діями російських окупаційних властей, які фактично проводять масовий, спланований наступ на унікальний мультикультуралізм на Кримському півострові”, – повідомляє Міністерство закордонних справ за підсумком спецзасідання Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО.

Зокрема, про агресивні дії свідчать так  звані “реставраційні роботи” на території пам’ятки національного значення України – Ханського палацу у Бахчисараї, що становлять реальну загрозу його знищення. У МЗС нагадали, що Ханський палац було внесено до Попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2003 році.

Як відомо, Ханський палац у Бахчисараї є найвідомішим музеєм, який пов’язаний з історією кримських татар, був літньою резиденцією кримських ханів Гіреїв. До складу комплексу входять палац, гаремний корпус, ханський цвинтар і мечеть.

 Роботи у Ханському палаці, які руйнують історичну пам’ятку, почалися восени 2017 року.

Мінкультури України висловило рішучий протест незаконним роботам на території Бахчисарайського заповідника.

На початку січня 2018-го в соцмережах почалася кампанія протесту проти руйнування Ханського палацу в окупованому Криму.

Коментарі

Позначки: