МОЗ зловило обраного від “Слуги народу” Дубінського на брехні

Новини 23 Серпня, 2019 20
Олександр Дубінський. Фото: відкриті джерела.

Олександр Дубінський. Фото: відкриті джерела.

Блогер та новообраний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський опублікував відео, де стверджує, що перетворення чотирьох найбільших національних медичних закладів України на казенні неприбуткові підприємства нібито призведе до банкрутства таких закладів.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ у Facebook, пише Еспресо.

“Олександр Дубінський, блогер, відомий низкою брехливих заяв щодо діяльності МОЗ України, опублікував відеозапис, в якому залякує своїх глядачів. Дубінський стверджує, що перетворення чотирьох найбільших національних медичних закладів України на казенні неприбуткові підприємства нібито призведе до банкрутства таких закладів. Це брехня, яка може бути корисною лише окремим особам у керівництві цих лікарень, які роками наживали статки на грошах з кишень пацієнтів”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

У відомстві наголошують, що з 2020 року всі медичні заклади, які підпишуть договір з НСЗУ, отримуватимуть гроші за фактично надані послуги в рамках програми медичних гарантій. Гроші з кишень пацієнтів за те, що гарантовано оплачує держава за кошти платників податків, брати не можна.

У відеозаписі також є твердження, що всі гроші на охорону здоров’я було спрямовано на первинну ланку медичної допомоги, а заклади спеціалізованої медичної допомоги – лікарні, кардіоцентри – нічого не отримують.

“Це брехня, адже спеціалізовані лікарні отримують гроші в межах медичної субвенції з державного бюджету або окремих бюджетних програм. З 2020 року всі медичні заклади мають перейти на нову модель фінансування”, – пояснили у МОЗ.

Коментарі

Позначки: , ,